Liga austriacka - 24. kolejka Bundesligi: Rapid Wiedeń - Sturm Graz 4-0 (2-0)

7 czerwca na Allianz Stadion w Wiedniu odbył się pojedynek 24. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Rapidu i Sturmu Graz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Rapidu 4-0.

T. Fountas 78'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 108 meczów zespół Rapidu wygrał 44 razy i zanotował 37 porażek oraz 27 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Po kwadransie gry arbiter pokazał kartkę Vincentowi Trummerowi, zawodnikowi Sturmu Graz.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rapidu w 25. minucie spotkania, gdy Kelvin Arase strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Taxiarchis Fountas.

W 28. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Kelvin Arase z Rapidu. Bramka padła po podaniu Taxiarchisa Fountasa.

W 41. minucie kartkę dostał Kiril Despodov z jedenastki gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Rapidu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Koya Kitagawa, a murawę opuścił Kelvin Arase. Na drugą połowę drużyna Sturmu Graz wyszła w zmienionym składzie, za Vincenta Trummera wszedł Philipp Huspek.

W 59. minucie za Juana Domíngueza wszedł Kevin Friesenbichler. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w zespole Sturmu Graz doszło do zmiany. Lukas Jäger wszedł za Kirila Despodova. Kibice Sturmu Graz nie mogli już doczekać się wprowadzenia Christopha Leitgeba. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy. Murawę musiał opuścić Thorsten Röcher.

W 65. minucie w jedenastce Rapidu doszło do zmiany. Dejan Petrovič wszedł za Christopha Knasmüllnera. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Lukas Spendlhofer z Sturmu Graz.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rapidu w 70. minucie spotkania, gdy Stefan Schwab strzelił z karnego trzeciego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 71. minucie sędzia ukarał kartką Leo Greimla, zawodnika gospodarzy.

Niedługo później Taxiarchis Fountas wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rapidu, zdobywając kolejną bramkę w 78. minucie meczu. To już piętnaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Yusuf Demir.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-0.

Jörg Siebenhandl
71′ 72′ Leo Greiml
Vincent Trummer15′ 46′
65′ Christoph Knasmüllner
Thorsten Röcher60′
Dejan Ljubičić
Juan Domínguez Lamas59′
76′ Thorsten Schick
Stefan Hierländer
 70′ (k.) 77′ Stefan Schwab
Otar Kiteishvili
 78′ Taxiarchis Fountas
Ivan Ljubic
 25′, 28′ 46′ Kelvin Arase
Kiril Despodov41′ 60′
Paul Gartler
Tobias Schützenauer
76′ Stephen Auer
Thomas Schrammel
72′ Srdan Grahovac
Philipp Huspek46′
65′ Dejan Petrovič
Lukas Jäger60′
77′ Yusuf Demir
Christoph Leitgeb60′
Ercan Kara
Bekim Balaj
46′ Koya Kitagawa
Kevin Friesenbichler59′

Drużyna Rapidu zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Sturmu Graz przyznał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Sturmu Graz w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.