Liga austriacka - 24. kolejka Bundesligi: Admira Wacker Moedling - SV Mattersburg 0-2 (0-2)

6 czerwca na BSFZ-Arena w Marii Enzersdorf odbyło się starcie 24. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Admiry Wacker Moedling i Mattersburg. Mecz zakończył się zwycięstwem Mattersburg 2-0.

J. Scherzer 39' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 26 spotkań zespół Admiry Wacker Moedling wygrał 13 razy i zanotował siedem porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mattersburg w 17. minucie spotkania, gdy Andreas Gruber strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Morten Hjulmand z drużyny gospodarzy. Była to 27. minuta starcia.

W 39. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Admiry Wacker Moedling Jonathan Scherzer. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Na drugą połowę zespół Admiry Wacker Moedling wyszedł w zmienionym składzie, za Sebastiana Bauera wszedł Muhammed Saracevic. W 60. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Patricka Salomona z Mattersburg, a w 63. minucie Romana Kerschbauma z drużyny przeciwnej.

W 64. minucie Alois Höller zastąpił Christopha Halpera. W 66. minucie arbiter pokazał kartkę Jonathanowi Scherzerowi, piłkarzowi gospodarzy. Kibice Mattersburg nie mogli już doczekać się wprowadzenia Patricka Bürgera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Florian Hart.

Między 67. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze Admiry Wacker Moedling: Jonathan Scherzer, Roman Kerschbaum, Markus Pink, na ich miejsce weszli: Leonardo Lukacevic, Markus Lackner, Onurhan Babuscu. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Andreasa Kuena, Fabiana Miesenböcka zajęli: Lukas Rath, Michael Lercher. Na 13 minut przed zakończeniem meczu sędzia przyznał kartkę Emanuelowi Aiwu z Admiry Wacker Moedling.

Markus Kuster
77′ Emanuel Aiwu
Philipp Erhardt
46′ Sebastian Bauer
Florian Hart67′
Mario Pavelić
Thorsten Mahrer
39′ (samob.) 66′ 67′ Jonathan Scherzer
David Nemeth
Christoph Schösswendter
Andreas Kuen75′
27′ Morten Due Hjulmand
Andreas Gruber  17′
Marco Kadlec
Alois Höller64′
63′ 67′ Roman Kerschbaum
Fabian Miesenböck75′
78′ Markus Pink
Patrick Salomon60′
Erwin Hoffer
Alejandro Velasco Fariñas
Christoph Haas
Tino Casali
67′ Leonardo Lukačević
Michael Lercher75′
Pascal Petlach
Lukas Rath75′
78′ Onurhan Babuscu
Michael Steinwender
67′ Markus Lackner
Christoph Halper64′
46′ Muhammed Cham Saračević
Patrick Bürger67′
Daniel Toth
Martin Pusic

Zespół Admiry Wacker Moedling zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia pokazał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Mattersburg przyznał jedną.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.