Liga austriacka - 24. kolejka 1. ligi: SK Austria Klagenfurt - Liebherr Grazer AK 1-2 (0-1)

W starciu 24. kolejki austriackiej 1. ligi, które rozegrane zostało 23 czerwca, zespół Austrii Klagenfurt przegrał z Grazer AK 1-2 (0-1). Mecz odbył się na Wörthersee Stadion w Kotlinie Klagenfurcka.

M. Harrer 66'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Austrii Klagenfurt wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut drużyna Austrii Klagenfurt zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Grazer AK była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Grazer AK nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Slobodan Mihajlovic.

W 41. minucie kartkę dostał Philipp Hütter z zespołu gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Grazer AK.

Drugą połowę jedenastka Austrii Klagenfurt rozpoczęła w zmienionym składzie, za Darija Pecirepa wszedł Petar Zubak. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Grazer AK: Martinowi Harrerowi w 57. i Paulowi Kiedlowi w 59. minucie.

W 62. minucie za Paula Kiedla wszedł Florian Jessenitschnig. W tej samej minucie trener Austrii Klagenfurt postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Mc Hüther, a murawę opuścił Patrick Greil.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Grazer AK, zdobywając kolejną bramkę. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy pokonał bramkarza Martin Harrer. Przy zdobyciu bramki pomagał Gerald Nutz.

W 74. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Sandro Zakany, Benjamin Hadžić, Ivan Šaravanja, a na ich miejsce weszli Julian von Haacke, Philipp Hütter, Okan Aydın.

Mimo że jedenastka gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 104 ataki oddała tylko 10 celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 78. minucie wynik ustalił Oliver Markoutz. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Benjamin Hadžić.

Na 10 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Grazer AK doszło do zmiany. Markus Stenzel wszedł za Martina Harrera. Zespołowi Austrii Klagenfurt zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Grazer AK.

Peter Kozissnik
74′ Okan Aydın
Slobodan Mihajlovic  31′
Polydoros Gkezos
Dominik Hackinger
62′ Patrick Greil
Martin Harrer  66′ 57′ 80′
41′ 74′ Philipp Hütter
Gerald Nutz
74′ Julian von Haacke
Marco Perchtold
 78′ Oliver Markoutz
Benjamin Rosenberger
46′ Darijo Pecirep
Paul Kiedl59′ 62′
Rico Sygo
Chris Weigelt
Florian Jaritz
Stefan Johannes Pfeifer
74′ Ivan Šaravanja
Josef Weberbauer
62′ McMoordy King Hüther
Reality Arase Asemota
74′ Sandro Zakany
Florian Jessenitschnig62′
74′ Benjamin Hadžić
Markus Stenzel80′
46′ Petar Zubak

Zawodnicy Austrii Klagenfurt otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół Austrii Klagenfurt w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.