Liga austriacka - 24. kolejka 1. ligi: FC Dornbirn 1913 - Floridsdorfer AC 1-1 (0-0)

23 czerwca na Stadionie Birkenwiese odbył się pojedynek 24. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami Dornbirnu i Floridsdorfer. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

E. Felber 66'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Dornbirnu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Albinowi Gashiemu z Floridsdorfer. Była to 15. minuta meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę jedenastka Floridsdorfer wyszła w zmienionym składzie, za Pascala Fischera wszedł Osarenren Okungbowa. Trener Dornbirnu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Madiu Bari, a murawę opuścił Andreas Malin.

W 61. minucie kartkę obejrzał Lukas Fridrikas z zespołu gospodarzy. W 64. minucie za Adolphe Belema wszedł Milan Jurdik.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Floridsdorfer w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Elias Felber.

Kibice Floridsdorfer nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tolgę Günesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Marco Sahanek. Między 71. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Dornbirnu: Christoph Domig, Felix Gurschler, na ich miejsce weszli: Martin Krizic, Antonio Bokanovic. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Albina Gashiego, Abdelrahmana Shoushy zajęli: Ali Sahintürk, Martin Grubmüller. Od 77. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Dornbirnu i dwie drużynie przeciwnej. W doliczonej piątej minucie pojedynku wynik ustalił z rzutu karnego Lukas Fridrikas. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Mirnes Bećirović
46′ Andreas Malin
Bernhard Fila
Florian Prirsch
Abdelrahman Shousha87′
89′ Felix Gurschler
Stefan Umjenović
73′ Christoph Domig
Burak Yilmaz
Timo Friedrich
Adolphe Belem64′
83′ Anes Omerovic
Pascal Fischer46′
 90′ (k.) 61′ Lukas Fridrikas
Albin Gashi15′ 71′
Elvir Hadzic
Elias Felber  66′
77′ Egzon Shabani
Marco Sahanek71′
Lucas Bundschuh
Timon Grubmüller
89′ Antonio Bokanovic
Martin Grubmüller87′
Güney Akcicek
David Strmsek
46′ Madiu Bari
Tolga Günes71′
Franco Joppi
Osarenren Okungbowa46′
August Rusch
Milan Jurdík64′ 90′
73′ 89′ Martin Krizic
Ali Sahintürk71′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka Dornbirnu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.