Liga austriacka - 23. kolejka Bundesligi: SV Mattersburg - SC Rheindorf Altach 1-1 (1-1)

2 czerwca na Pappelstadion odbył się mecz 23. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Mattersburg i Rheindorf. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

E. Schreiner 16'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Rheindorf zajmował drugie, natomiast drużyna Mattersburg - trzecie miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 35 spotkań jedenastka Mattersburg wygrała 13 razy i zanotowała 12 porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie kartkę dostał Manuel Thurnwald, piłkarz Rheindorf.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rheindorf w 16. minucie spotkania, gdy Emanuel Schreiner strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Christian Gebauer.

Piłkarze gospodarzy nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. W 19. minucie Jano wyrównał wynik meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Andreas Kuen.

W 25. minucie sędzia pokazał kartkę Emanuelowi Schreinerowi z Rheindorf. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Rheindorf rozpoczęła w zmienionym składzie, za Johannesa Tartarottiego wszedł Manfred Fischer. Trener Rheindorf postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Daniel Nussbaumer, a murawę opuścił Emir Karic.

A trener Mattersburg wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Fabiana Miesenböcka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Michael Lercher. W 61. minucie Martin Pusic został zmieniony przez Alois Höllera. Między 71. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Mattersburg i jedną drużynie przeciwnej.

Emir Karic46′
61′ Michael Lercher
Philipp Schmiedl70′
90′ Thorsten Mahrer
Emanuel Schreiner  16′ 25′
David Nemeth
Alain Wiss89′
71′ Andreas Gruber
Jan Zwischenbrugger
Andreas Kuen
Marco Meilinger70′
86′ Patrick Salomon
Johannes Tartarotti46′
 19′ Alejandro Velasco Fariñas
Manuel Thurnwald13′
61′ Martin Pusic
Daniel Nussbaumer46′
61′ Alois Höller
Samuel Yves Oum Gouet70′
61′ Fabian Miesenböck
Sidney Sam70′
86′ Patrick Bürger
Julio César Villalba Gaona81′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy Mattersburg dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka Mattersburg w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.