Liga austriacka - 23. kolejka Bundesligi: Austria Wiedeń - Admira Wacker Moedling 1-0 (0-0)

W starciu 23. kolejki austriackiej Bundesligi, które rozegrane zostało 2 czerwca, jedenastka Austrii Wiedeń wygrała z Admirą Wacker Moedling 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Generala Arena w Wiedniu.

D. Fitz 67'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Admiry Wacker Moedling plącze się na dole tabeli zajmując szóste miejsce, za to zespół Austrii Wiedeń zajmując pierwszą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Admira Wacker Moedling: Christophowi Schösswendterowi w 26. i Sinanowi Bakışowi w 38. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 53. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Manprita Sarkarię z Austrii Wiedeń, a w 54. minucie Daniela Totha z drużyny przeciwnej. W 60. minucie Maximilian Sax zastąpił Benedikta Pichlera.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Austrii Wiedeń doszło do zmiany. Patrick Wimmer wszedł za Manprita Sarkarię.

Jedyną bramkę meczu zdobył Dominik Fitz dla jedenastki Austrii Wiedeń. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Christoph Monschein.

W następstwie utraty bramki trener Admiry Wacker Moedling postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił obrońcę Maria Pavelicia i na pole gry wprowadził napastnika Markusa Pinka, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 75. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Admiry Wacker Moedling: Roman Kerschbaum, Daniel Toth, Erwin Hoffer, na ich miejsce weszli: Morten Hjulmand, Markus Lackner, Muhammed Saracevic. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Christopha Martschinka, Dominika Fitza zajęli: Alexandar Borkovic, James Jeggo. W szóstej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Alexandrowi Grünwaldowi z Austrii Wiedeń.

Sebastian Bauer
79′ Christoph Martschinko
Mario Pavelić71′
Erik Ross Palmer-Brown
Jonathan Scherzer
Vesel Demaku
Christoph Schösswendter26′
90′ Alexander Grünwald
Marco Kadlec
53′ 67′ Manprit Sarkaria
Roman Kerschbaum75′
60′ Maximilian Sax
Daniel Toth54′ 81′
 67′ 79′ Dominik Fitz
Sinan Bakış38′
Christoph Monschein
Erwin Hoffer81′
Mirko Kos
Christoph Haas
79′ Alexandar Borkovic
Leonardo Lukacevic
79′ James Alexander Jeggo
Pascal Petlach
67′ Patrick Wimmer
Morten Hjulmand75′
Bright Osagie Edomwonyi
Markus Lackner81′
Csaba Mester
Muhammed Cham Saracevic81′
60′ Benedikt Pichler
Markus Pink71′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.