Liga austriacka - 23. kolejka 1. ligi: WSG Swarovski Wattens - SK Vorwärts Steyr 2-0 (2-0)

W starciu 23. kolejki austriackiej 1. ligi, które rozegrane zostało 21 kwietnia, zespół WSG Wattens wygrał z Vorwärts Steyr 2-0 (2-0). Mecz na Gernot Langes Stadion obejrzało 1 028 widzów.

23. kolejka Austria - 1. liga
2019-04-21 10:30 | Stadion: Gernot Langes Stadion | Widzów: 1028 | Arbiter: M. Hameter
WSG Swarovski Tirol
SK Vorwärts Steyr
2
0
C. Walch 18'
L. Katnik 38'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny WSG Wattens.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy WSG Wattens w 18. minucie spotkania, gdy Clemens Walch zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Benjamin Pranter.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia wręczył Josipowi Martinoviciowi z Vorwärts Steyr. Była to 30. minuta pojedynku.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna WSG Wattens, strzelając kolejnego gola. W 38. minucie wynik na 2-0 podwyższył Lukas Katnik. Sytuację bramkową stworzył Sebastian Santin.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Drugą połowę jedenastka WSG Wattens rozpoczęła w zmienionym składzie, za Clemensa Walcha wszedł Oliver Filip. Także zespół Vorwärts Steyr rozpoczął w zmienionym składzie, za Christiana Lichtenbergera wszedł Robin Mayr-Fälten. W 65. minucie Florian Toplitsch został zastąpiony przez Ignacia Jaúreguiego.

Na 10 minut przed zakończeniem starcia kartką został ukarany Philipp Bader, zawodnik gości. Trener WSG Wattens wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kelvina Yeboaha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Lukas Katnik. W 84. minucie sędzia przyznał kartkę Kevinowi Nitzlnaderowi z jedenastki gospodarzy.

W 87. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Tobias Messing, Konstantin Gradl, a na ich miejsce weszli Bojan Mustecic, Sebastian Wachter.

Bojan Mustecic87′
84′ Kevin Nitzlnader
Thomas Himmelfreundpointner
Benjamin Pranter
Christian Lichtenberger46′
65′ Florian Toplitsch
Sebastian Wachter87′
 18′ 46′ Clemens Walch
Jefté Betancor Sánchez
 38′ 82′ Lukas Katnik
Josip Martinović30′
Pascal Grünwald
Bernhard Staudinger
Michael Svoboda
Konstantin Gradl87′
46′ Oliver Filip
Tobias Messing87′
65′ Ignacio Jaúregui
Dino Kovacevic
Sinan Kurt
Robin Mayr-Fälten46′
Stephan Kuen

82′ Kelvin Kwarteng Yeboah

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Vorwärts Steyr przyznał dwie.