Liga austriacka - 23. kolejka 1. ligi: SC Austria Lustenau - SK Austria Klagenfurt 0-2 (0-2)

W meczu 23. kolejki austriackiej 1. ligi, który rozegrany został 19 czerwca, jedenastka Lustenau przegrała z Austrią Klagenfurt 0-2 (0-2). Starcie odbyło się na Planet Pure Stadion.

M. Rusek 6',45'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Lustenau wygrała aż trzy razy, zremisowała cztery, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie na listę strzelców wpisał się Markus Rusek. Przy strzeleniu gola pomagał Julian von Haacke.

Jedenastka Lustenau ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości , zdobywając kolejną bramkę. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Markus Rusek ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 0-2.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

W 56. minucie arbiter ukarał kartką Piusa Grabhera, piłkarza gospodarzy. W 59. minucie w zespole Austrii Klagenfurt doszło do zmiany. Florian Jaritz wszedł za Benjamina Hadžicia.

W 60. minucie za Andy'ego Reyesa wszedł Lukas Katnik. Między 60. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Lustenau: Daniel Steinwender, Bojan Avramovic, Thomas Mayer, na ich miejsce weszli: Obina, Tobias Berger, Richard. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Patricka Greila, Olivera Markoutza zajęli: Darijo Pecirep, Mc Hüther. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia pokazał kartkę Polydorosowi Gkezosowi z jedenastki gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Austrii Klagenfurt postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Sandro Zakany, a murawę opuścił Philipp Hütter. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał kartkę Kosmasowi Gkezosowi z Austrii Klagenfurt.

Maximiliano Moreira Romero
56′ Pius Grabher
Polydoros Gkezos62′
60′ Daniel Steinwender
Patrick Greil69′
84′ Thomas Mayer
Philipp Hütter87′
Ronivaldo Bernardo Sales
Markus Rusek  6′, 45′
60′ Andy Josue Reyes Vado
Julian von Haacke
68′ Bojan Avramović
Oliver Markoutz87′
Daniel Tiefenbach
Benjamin Hadžić59′
Florian Ereš
Rico Sygo
68′ Tobias Berger
Florian Freissegger
Matheus Pereira Barbosa
Florian Jaritz59′
84′ Richard Willian de Souza Valério
Ivan Šaravanja
60′ Wallace Menezes dos Santos
McMoordy King Hüther87′
Ismet Osmani
Sandro Zakany87′
60′ Lukas Katnik
Darijo Pecirep69′

Wyjątkowa nieporadność napastników Lustenau była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Drużyna Austrii Klagenfurt zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 11 celnych strzałów, trzy razy obijała słupki bramki jedenastki Lustenau.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Austrii Klagenfurt przyznał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.