Liga austriacka - 23. kolejka 1. ligi: Liebherr Grazer AK - FC Wacker Innsbruck 0-1 (0-0)

W meczu 23. kolejki austriackiej 1. ligi, który rozegrany został 19 czerwca, zespół Grazer AK przegrał z Wacker Innsbruck 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Solarstadion der Stadt Gleisdorf w Gleisdorf.

23. kolejka Austria - 1. liga
2020-06-19 18:30 | Stadion: Solarstadion der Stadt Gleisdorf | Arbiter: C. Ciochirca
Liebherr Grazer AK
FC Wacker Innsbruck
0
1
S. Faleye 61'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 42 pojedynki jedenastka Wacker Innsbruck wygrała 17 razy i zanotowała 14 porażek oraz 11 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 25. minucie kartkę obejrzał Abdoul Conté z Wacker Innsbruck.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę zespół Grazer AK wyszedł w zmienionym składzie, za Paula Kiedla wszedł Dieter Elsneg. Trener Wacker Innsbruck postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Elvin Ibrisimovic, a murawę opuścił Atsushi Zaizen.

W tej samej minucie Murat Şatin został zmieniony przez Roberta Martica. W tej samej minucie w jedenastce Wacker Innsbruck doszło do zmiany. Felix Mandl wszedł za Abdoula Contégo.

Jedynego gola meczu strzelił Sunday Faleye dla zespołu Wacker Innsbruck. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki pomógł Felix Mandl.

W 67. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Stefana Meusburgera z Wacker Innsbruck, a w 88. minucie Philippa Schellneggera z drużyny przeciwnej. Na 13 minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Wacker Innsbruck doszło do zmiany. Thomas Kofler wszedł za Sundaya Faleyego.

Raphael Gallé
88′ Philipp Schellnegger
Murat Şatin56′
46′ Paul Kiedl
Felix Mandl56′
46′ Dieter Elsneg
Markus Wallner

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Grazer AK, natomiast piłkarzom Wacker Innsbruck pokazał dwie.

Drużyna Grazer AK w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika. Natomiast jedenastka Wacker Innsbruck w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.