Liga austriacka - 22. kolejka 1. ligi: SV Ried - Kapfenberger SV 5-0 (2-0)

14 czerwca na josko ARENA w Ried Im Innkreisie odbyło się spotkanie 22. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami Ried i Kapfenberger. Mecz zakończył się zwycięstwem Ried 5-0.

B. Gschweidl 88'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 33 starcia jedenastka Ried wygrała 21 razy i zanotowała sześć porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Trzeba było trochę poczekać, aby Jefté Betancor wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ried, strzelając gola w 28. minucie starcia. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Stefan Nutz.

W 33. minucie kartkę dostał Matija Horvat z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ried w 37. minucie spotkania, gdy Marco Grüll zdobył drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny asystę zaliczył Stefan Nutz.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Gedeonowi Takougnadiemu, piłkarzowi Ried.

Na drugą połowę zespół Kapfenberger wyszedł w zmienionym składzie, za Okana Ekmekciego wszedł Davor Tomic.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania Marco Grüll po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 3-0. Asystę przy bramce po raz trzeci zanotował Stefan Nutz.

W 49. minucie Constantin Reiner został zastąpiony przez Patricka Obermüllera. W 54. minucie kartkę otrzymał Michael Lang z Kapfenberger. W 59. minucie w drużynie Kapfenberger doszło do zmiany. Michael Wildbacher wszedł za Filipa Škvorca.

W 62. minucie karnego dla Ried nie wykorzystał Julian Wießmeier strzelając obok bramki. W 64. minucie kartką został ukarany Simon Staber, zawodnik gości. Trener Ried wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ante Bajica. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Gedeon Takougnadi. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić czwartą bramkę.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Ried doszło do zmiany. Bernd Gschweidl wszedł za Jefté Betancora.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ried w 69. minucie spotkania, gdy Stefan Nutz strzelił z karnego czwartego gola. Między 71. a 74. minutą, boisko opuścili piłkarze Kapfenberger: Marvin Hernaus, Michael Lang, Simon Staber, na ich miejsce weszli: Mario Fina, Christoph Graschi, Paul Komolafe. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Stefana Nutza, Thomasa Reifeltshammera zajęli: Valentin Grubeck, Arne Ammerer.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 88. minucie wynik na 5-0 podwyższył Bernd Gschweidl. Asystę zanotował Marco Grüll.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 5-0.

Alexander Steinlechner
74′ Thomas Reifeltshammer
Okan Ekmekci46′
49′ Constantin Reiner
Martin Gschiel
45′ 65′ Gedeon Balakiyem Takougnadi
Matija Horvat33′
Reuben Acquah
Michael Lang54′ 72′
 69′ (k.) 74′ Stefan Nutz
Marvin Hernaus71′
62′ (k.) Julian Wießmeier
Filip Škvorc59′
Marcel Ziegl
Levan Eloshvili
 28′ 65′ Jefté Betancor Sánchez
Paul Mensah
 37′, 46′ Marco Grüll
Simon Staber64′ 72′
Filip Dmitrović
Lukas Thonhofer
49′ Patrick Obermüller
Tobias Mandler
74′ Arne Ammerer
Mario Fina71′
65′ Ante Bajic
Christoph Graschi72′
74′ Valentin Grubeck
Davor Tomic46′
65′  88′ Bernd Gschweidl
Paul Seun Komolafe72′
Ivan Kovačec
Michael Wildbacher59′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Kapfenberger przyznał trzy.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.