Reklama

Reklama

Liga austriacka - 22. kolejka 1. ligi: SK Austria Klagenfurt - SV Lafnitz 2-1 (1-1)

W pojedynku 22. kolejki austriackiej 1. ligi, który rozegrany został 14 czerwca, jedenastka Austrii Klagenfurt zwyciężyła z SV Lafnitz 2-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Wörthersee Stadion w Kotlinie Klagenfurcka.

W  pojedynku 22. kolejki austriackiej 1. ligi, który rozegrany został 14 czerwca, jedenastka Austrii Klagenfurt zwyciężyła  z SV Lafnitz  2-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Wörthersee Stadion w Kotlinie Klagenfurcka.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 meczów zespół Austrii Klagenfurt wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między trzecią a ósmą minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Już na początku meczu piłkarze Austrii Klagenfurt nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W dziewiątej minucie Okan Aydın dał prowadzenie swojej jedenastce. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Reklama

Piłkarze SV Lafnitz nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Krešimir Kovačević. Asystę zanotował Georg Grasser.

Między 32. a 39. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom SV Lafnitz i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna SV Lafnitz wyszła w zmienionym składzie, za Georga Grassera wszedł David Otter.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 52. minucie wynik ustalił Oliver Markoutz. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Okan Aydın.

W 61. minucie w jedenastce SV Lafnitz doszło do zmiany. Christian Lichtenberger wszedł za Davida Schloffera. W 64. minucie za Olivera Markoutza wszedł Petar Zubak. Kibice Austrii Klagenfurt nie mogli już doczekać się wprowadzenia Patricka Greila. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Philipp Hütter.

Trener SV Lafnitz postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił obrońcę Daniela Rosenbichlera i na pole gry wprowadził napastnika Michaela Tiebera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Sandro Zakany z zespołu gospodarzy. Była to 82. minuta pojedynku. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Austrii Klagenfurt, a piłkarzom gości pokazał cztery.

Jedenastka Austrii Klagenfurt w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.

Już w najbliższy piątek drużyna SV Lafnitz rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Floridsdorfer AC. Tego samego dnia SC Austria Lustenau będzie gościć drużynę Austrii Klagenfurt.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL