Liga austriacka - 22. kolejka 1. ligi: SC Austria Lustenau - FC Blau-Weiß Linz 2-0 (0-0)

W starciu 22. kolejki austriackiej 1. ligi, które rozegrane zostało 13 kwietnia, zespół Lustenau wygrał z Blau-Weiss Linz 2-0 (0-0). Mecz na Planet Pure Stadion obejrzało 1 326 widzów.

22. kolejka Austria - 1. liga
2019-04-13 16:30 | Stadion: Planet Pure Stadion | Widzów: 1326 | Arbiter: L. Gnam
SC Austria Lustenau
FC Blau-Weiß Linz
2
0
M. Canadi 66'
Lucas Barbosa 70'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 pojedynków zespół Blau-Weiss Linz wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo osiem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 34. minucie arbiter pokazał kartkę Marcowi Krainzowi, zawodnikowi Lustenau.

W 36. minucie za Martina Kreuzrieglera wszedł Thomas Jackel. W 40. minucie kartkę otrzymał Thomas Jackel z drużyny gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Lustenau postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił pomocnika Sandra Djuricia i na pole gry wprowadził napastnika Marcela Canadiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. W tej samej minucie w jedenastce Lustenau doszło do zmiany. Lucas Barbosa wszedł za Nicolaiego Böscha.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lustenau w 66. minucie spotkania, gdy Marcel Canadi zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Lucas Barbosa.

Drużyna Blau-Weiss Linz ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Lucas Barbosa.

W 71. minucie Franjo Dramać został zmieniony przez Samira Mehmetiego, a za Alana Cariusa wszedł na boisko Milan Ziric, co miało wzmocnić zespół Blau-Weiss Linz. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marca Krainza na Daniela Tiefenbacha. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Martin Grasegger
57′ Nicolai Bösch
Martin Kreuzriegler36′
57′ Sandro Djurić
Gerhard Mena Dombaxi
34′ 79′ Marco Krainz
Thomas Jackel36′ 40′
57′  66′ Marcel Canadi
Milan Ziric75′
Petar Pavlovic
Milos Dzinic
57′  70′ José Lucas Santos Barbosa de Lima
Samir Mehmeti71′
79′ Daniel Tiefenbach

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.