Liga austriacka - 22. kolejka 1. ligi: FC Wacker Innsbruck - FC Blau-Weiß Linz 2-0 (1-0)

14 czerwca na Tivolim Stadionie Tirol odbył się mecz 22. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami Wacker Innsbruck i Blau-Weiss Linz. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Wacker Innsbruck 2-0.

M. Şatin 80'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Drużyna Wacker Innsbruck wygrała aż 12 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko trzy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między drugą a 38. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom Blau-Weiss Linz i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Wacker Innsbruck w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 42. minucie dającego prowadzenie gola dla piłkarzy Wacker Innsbruck strzelił Atsushi Zaizen. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Raffael Behounek.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Wacker Innsbruck.

Drugą połowę drużyna Wacker Innsbruck rozpoczęła w zmienionym składzie, za Raphaela Gallégo wszedł Felix Mandl. Trener Wacker Innsbruck postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Elvin Ibrisimovic, a murawę opuścił Atsushi Zaizen.

W 73. minucie za Olivera Filipa wszedł Philipp Ablinger. Na kwadrans przed zakończeniem starcia sędzia pokazał żółtą kartkę Elvinowi Ibrisimovicowi, piłkarzowi gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Wacker Innsbruck w 80. minucie spotkania, gdy Murat Şatin zdobył z karnego drugą bramkę. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Wacker Innsbruck: Matthäusowi Tafernerowi w 82. minucie i Robertowi Marticowi w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania.

Między 83. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Blau-Weiss Linz: Philipp Pomer, Philipp Malicsek, Simon Gasperlmair, na ich miejsce weszli: Salid Amadu, Amar Beslagic, Mathias Ablinger. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Matthäusa Tafernera, Murata Şatina zajęli: Robert Martic, Markus Wallner. Minutę później czerwoną kartkę obejrzał Alexander Joppich, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. W czwartej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał żółtą kartkę Fabianowi Schubertowi z drużyny gości.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Martin Kreuzriegler
37′ 90′ Alexander Joppich
Danilo Mitrović
Stefan Meusburger
Oliver Filip73′
 42′ 46′ Atsushi Zaizen
Philipp Malicsek38′ 89′
82′ 83′ Matthäus Taferner
Michael Brandner
Abdoul Karim Conté
Simon Gasperlmair89′
46′ Raphael Gallé
Philipp Pomer14′ 83′
 80′ (k.) 83′ Murat Şatin
Mathias Wolfgang Ablinger89′
83′ 90′ Robert Martić
Salid Amadu83′
46′ 76′ Elvin Ibrisimovic
Amar Beslagic89′
46′ Felix Mandl
Philipp Ablinger73′
83′ Markus Wallner

Wyjątkowa nieporadność napastników Blau-Weiss Linz była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy żółte oraz jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie cztery żółte kartki, a w drugiej jedną.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.