Liga austriacka - 22. kolejka 1. ligi: FC Juniors OÖ - Liebherr Grazer AK 1-0 (0-0)

W starciu 22. kolejki austriackiej 1. ligi, które rozegrane zostało 13 czerwca, zespół Pasching zwyciężył z Grazer AK 1-0 (0-0). Mecz odbył się na HUBER Arena w Welsie.

V. Müller 90'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Pasching: Fabianowi Bence w 34. i Christopherowi Cvetkowi w 37. minucie.

Na drugą połowę jedenastka Pasching wyszła w zmienionym składzie, za Sebastiana Breuera wszedł Erwin Softic. W 52. minucie sędzia ukarał kartką Benjamina Rosenbergera, piłkarza Grazer AK.

W 53. minucie Martin Harrer został zmieniony przez Dietera Elsnega. W 58. minucie w zespole Pasching doszło do zmiany. René Gartler wszedł za Marcela Monsbergera. Trener Pasching postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Fabiana Benkę i na pole gry wprowadził napastnika Alexandra Michlmayra, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Między 66. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Grazer AK: Slobodan Mihajlovic, Benjamin Rosenberger, Gerald Nutz, na ich miejsce weszli: Reality Asemota, Josef Weberbauer, Dragan Smoljan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Floriana Aignera, Oh In-pya zajęli: Patrick Plojer, Benjamin Wallquist. Między 69. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Grazer AK.

Bramkarz Grazer AK wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku aż 12 razy, ale nie zachował czystego konta. W doliczonej czwartej minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Valentino Müller. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł René Gartler.

Christoph Nicht
46′ Sebastian Breuer
Marco Sebastian Gantschnig69′
Nemanja Celic
Peter Kozissnik
Moritz Würdinger
Stefan Johannes Pfeifer
 90′ Valentino Müller
Marco Perchtold
34′ 58′ Fabian Benko
Philipp Schellnegger
67′ Florian Aigner
Dominik Hackinger
37′ Christopher Cvetko
Martin Harrer53′
Hyeon-seok Hong
Slobodan Mihajlovic66′
81′ In-pyo Oh
Gerald Nutz70′ 84′
58′ Marcel Michael Monsberger
Benjamin Rosenberger52′ 66′
Lukas Jungwirth
Chris Weigelt
46′ Erwin Softic
David Fritz
Marco Sulzner
Josef Weberbauer66′
81′ Benjamin Wallquist
Reality Arase Asemota66′
58′ René Gartler
Dragan Smoljan84′ 89′
58′ Alexander Michlmayr
Dieter Elsneg53′
67′ Patrick Plojer
Paul Kiedl

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Pasching, a zawodnikom Grazer AK pokazał cztery.

Zespół Pasching w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka Grazer AK w drugiej połowie dokonała czterech zmian.