Liga austriacka - 22. kolejka 1. ligi: Austria Wiedeń II - FC Liefering 2-0 (0-0)

14 czerwca na Generala Arena w Wiedniu odbył się mecz 22. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami Austrii Wiedeń II i Liefering. Starcie zakończyło się zwycięstwem Austrii Wiedeń II 2-0.

C. Cavlan 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Liefering wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Liefering rozpoczęła w zmienionym składzie, za Benjamina Šeškę wszedł Csaba Bukta. W 62. minucie Csaba Mester został zastąpiony przez Josefa Prossa.

Chwilę później trener Austrii Wiedeń II postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Pascala Machera. Na boisko wszedł Michael Blauensteiner, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Chwilę później trener Liefering postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Luis Phelipe, a murawę opuścił Tobias Anselm.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Austrii Wiedeń II w 69. minucie spotkania, gdy Josef Pross strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Michael Blauensteiner.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał żółte kartki Canerowi Cavlanowi z Austrii Wiedeń II oraz Jusufowi Gazibegoviciowi, Luisowi Phelipemu z zespołu Liefering.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Austrii Wiedeń II w 90. minucie spotkania, gdy Caner Cavlan zdobył z karnego drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Sześć minut później sędzia pokazał żółtą kartkę Aloisowi Orozowi, zawodnikowi Liefering. W tej samej minucie czerwoną kartkę obejrzał Caner Cavlan, tym samym drużyna Austrii Wiedeń II musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Wallison Nunes Silva
 90′ (k.) 90′ 90′ Caner Cavlan
Jusuf Gazibegović90′
63′ Pascal Macher
Bryan Ikemefuna Okoh
Matteo Meisl
Alois Dominik Oroz90′
77′ Lukas Prokop
Alexander Prass74′
77′ Anouar El Moukhantir
Luka Sučić
Aleksandar Jukic
Nicolas Seiwald
90′ Niels Hahn
Junior Chukwubuike Adamu
Stefan Radulovic
Benjamin Šeško46′
62′ Csaba Mester
Tobias Anselm67′
Fatih Bayram
Kilian Schröcker
63′ Michael Blauensteiner
Sebastian Aigner
77′ Jan Gassmann
Luis Phelipe de Souza Figueiredo67′ 90′
77′ Can Keles
Maurits Kjærgaard
Facundo Perdomo Mármol
Nikola Stosic74′
90′ Muharem Huskovic
Fabian Windhager
62′  69′ Josef Pross
Csaba Bukta46′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną piłkarzom Austrii Wiedeń II, a zawodnikom Liefering pokazał trzy żółte.

Zespół Austrii Wiedeń II w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Liefering w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.