Liga austriacka - 21. kolejka 1. ligi: SV Lafnitz - Austria Wiedeń II 0-0

W pojedynku 21. kolejki austriackiej 1. ligi, który rozegrany został 10 czerwca, drużyna SV Lafnitz zremisowała z Austrią Wiedeń II 0-0. Spotkanie odbyło się na Sportplatz Lafnitz.

21. kolejka Austria - 1. liga
2020-06-10 18:30 | Stadion: Sportplatz Lafnitz | Arbiter: A. Harkam
SV Lafnitz
Austria Wiedeń II
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka SV Lafnitz wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 18. minucie Matthias Puschl zastąpił Lukasa Fadingera.

Między 21. a 40. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom SV Lafnitz i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Berndowi Kagerowi z SV Lafnitz. Była to 56. minuta starcia. Trener Austrii Wiedeń II postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Nielsa Hahna. Na boisko wszedł Can Keles, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

A kibice SV Lafnitz nie mogli już doczekać się wprowadzenia Michaela Tiebera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Krešimir Kovačević. W 77. minucie Aleksandar Jukic został zmieniony przez Stefana Radulovica, a za Csabę Mester wszedł na boisko Josef Pross, co miało wzmocnić jedenastkę Austrii Wiedeń II. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Christiana Lichtenbergera na Maria Kröpfla.

Lukas Prokop
18′ Matthias Puschl
Aleksandar Jukic77′
40′ David Schloffer
Matthias Braunöder
56′ Bernd Kager
Anouar El Moukhantir
82′ Christian Lichtenberger
Niels Hahn72′
72′ Krešimir Kovačević
Pascal Macher
18′ 32′ Lukas Fadinger
Matteo Meisl
82′ Mario Kröpfl
Can Keles72′
Thorsten Schriebl
Stefan Radulovic77′
72′ Michael Tieber
Josef Pross77′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.