Liga austriacka - 20. kolejka Bundesligi: SV Mattersburg - SC Rheindorf Altach 0-0

22 lutego na Pappelstadion odbyło się spotkanie 20. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Mattersburg i Rheindorf. Mecz zakończył się remisem 0-0. Starcie obejrzało 1 993 widzów.

20. kolejka Austria - Bundesliga
2020-02-22 17:00 | Stadion: Pappelstadion | Widzów: 1993 | Arbiter: R. Eisner
SV Mattersburg
SC Rheindorf Altach
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 34 pojedynki drużyna Mattersburg wygrała 13 razy i zanotowała 12 porażek oraz dziewięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie arbiter przyznał kartkę Alainowi Wissowi z Rheindorf.

W 45. minucie za Jana wszedł Nedeljko Malic. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Julius Ertlthaler z drużyny gospodarzy. Była to 55. minuta pojedynku. Między 55. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Rheindorf: Emir Karic, Johannes Tartarotti, Jan Zwischenbrugger, na ich miejsce weszli: Daniel Nussbaumer, Manfred Fischer, Matthias Maak. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Martina Pusica, Michaela Lerchera zajęli: Stephan Schimandl, Fabian Miesenböck.

Berkay Tolga Dabanlı
85′ Michael Lercher
Jan Zwischenbrugger89′
55′ Julius Ertlthaler
Johannes Tartarotti79′
Patrick Salomon
Sidney Sam
45′ Alejandro Velasco Fariñas
Manuel Thurnwald
64′ Martin Pusic
Alain Wiss3′
Marko Kvasina
Christian Gebauer
Tino Casali
Reuf Duraković
45′ Nedeljko Malic
Benjamin Ozegovic
Christoph Halper
Aljaž Casar
Alois Höller
Matthias Maak89′
85′ Fabian Miesenböck
Manfred Fischer79′
64′ Stephan Schimandl
Daniel Nussbaumer55′
Patrick Bürger
Lars Nussbaumer

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.