Liga austriacka - 20. kolejka 1. ligi: SV Horn - FC Liefering 1-1 (1-1)

W meczu 20. kolejki austriackiej 1. ligi, który rozegrany został 5 czerwca, drużyna Horn zremisowała z Liefering 1-1 (1-1). Starcie odbyło się na Waldviertler Volksbank Arena.

T. Anselm 35'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Drużyna Liefering wygrała aż 12 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 21. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Philippa Siegla z Horn, a w 32. minucie Walissona z drużyny przeciwnej.

W tym czasie to zawodnicy Liefering otworzyli wynik. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Tobias Anselm. Asystę przy golu zaliczył Amar Dedić.

Piłkarze Horn otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 44. minucie wynik ustalił Michael Cheukoua. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jürgen Bauer.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kibice Liefering nie mogli już doczekać się wprowadzenia Benjamina Šeškę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Csaba Bukta. W pierwszych minutach drugiej połowy czerwoną kartkę obejrzał Walisson, tym samym drużyna gości musiała prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik.

W 53. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Fabiana Vyhnalka, piłkarza Horn. W 54. minucie Tobias Anselm został zastąpiony przez Hamaciré Diarrę. W 55. minucie Sebastian Aigner został zmieniony przez Jusufa Gazibegovicia, co miało wzmocnić zespół Liefering. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michaela Cheukouę na Marcela Totha.

W 56. minucie żółtą kartkę obejrzał Lukas Malicsek z drużyny gospodarzy. Trener Horn postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Fabiana Vyhnalka i na pole gry wprowadził napastnika Jana Doležala. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 67. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Liefering i dwie drużynie przeciwnej.

Między 69. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Horn: Mario Stefel, Alfinete, na ich miejsce weszli: Filip Faletar, Marco Hausjell. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alexandra Prassa, Juniora Adamu zajęli: Nikola Stosic, Luis Phelipe. W drugiej połowie nie padły bramki.

Daniel Antosch
21′ Philipp Siegl
Wallison Nunes Silva32′ 50′
Jürgen Bauer
David Affengruber
56′ Lukas Malicsek
Ahmet Gürleyen
90′ Simon Pirkl
Sebastian Aigner55′
53′ 61′ Fabian Vyhnalek
Amar Dedić
67′ Roko Mišlov
Luka Sučić
Florian Sittsam
Csaba Bukta46′
69′ Mario Stefel
Alexander Prass84′
 44′ 60′ Michael Cheukoua
Junior Chukwubuike Adamu76′ 86′
85′ Patrick Robson de Souza Monteiro
Tobias Anselm  35′ 54′
Anton Pfaller
Kilian Schröcker
Julian Velisek
Jusuf Gazibegović55′
69′ Filip Faletar
Alois Dominik Oroz
85′ Marco Hausjell
Luis Phelipe de Souza Figueiredo86′ 87′
Andree Neumayer
Hamaciré Youba Diarra54′ 78′
60′ Marcel Toth
Nikola Stosic84′
61′ Jan Doležal
Benjamin Šeško46′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej cztery. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej trzy żółte oraz jedną czerwoną.

Zespół Horn w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.