Liga austriacka - 20. kolejka 1. ligi: FC Juniors OÖ - FC Wacker Innsbruck 2-1 (2-1)

6 czerwca na Raiffeisen Arena odbył się pojedynek 20. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami Pasching i Wacker Innsbruck. Starcie zakończyło się zwycięstwem Pasching 2-1.

A. Zaizen 12'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Wacker Innsbruck nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Atsushi Zaizen. Przy zdobyciu bramki pomagał Lukas Hupfauf.

Po kwadransie gry żółtą kartkę obejrzał Stefan Meusburger z Wacker Innsbruck. W 20. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Stefan Meusburger osłabiając drużynę Wacker Innsbruck. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 15. minucie. W 23. minucie żółtą kartką został ukarany Christopher Cvetko, zawodnik Pasching.

Piłkarze Pasching odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 28. minucie gola wyrównującego strzelił Patrick Plojer. Asystę przy bramce zanotował Sebastian Breuer.

W 31. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Lukasowi Hupfaufowi z drużyny gości. W 32. minucie Sunday Faleye zastąpił Alexandra Joppicha.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Pasching przyniosły efekt bramkowy. W 45. minucie Alexander Michlmayr dał prowadzenie swojej drużynie.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał żółtą kartką Matthäusa Tafernera, zawodnika gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Trener Pasching postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Florian Aigner, a murawę opuścił Alexander Michlmayr. W tej samej minucie w zespole Pasching doszło do zmiany. Marcel Monsberger wszedł za René Gartlera.

Trener Wacker Innsbruck postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Murata Şatina i na pole gry wprowadził napastnika Feliksa Mandla. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w drużynie Wacker Innsbruck doszło do zmiany. Markus Wallner wszedł za Abdoula Conte'a. Lukas Hupfauf z Wacker Innsbruck na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 31. minucie.

Między 77. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Pasching: Hong Hyeon-seok, Patrick Plojer, Sebastian Breuer, na ich miejsce weszli: Marco Sulzner, Alexander Mayr, Erwin Softic. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Matthäusa Tafernera, Atsushiego Zaizena zajęli: Elvin Ibrisimovic, Alexander Gründler.

Alexander Eckmayr
81′ Sebastian Breuer
Raffael Behounek
Benjamin Wallquist
Lukas Hupfauf31′ 67′
Valentino Müller
Felix Köchl
23′ Christopher Cvetko
Stefan Meusburger15′ 20′
77′ Hyeon-seok Hong
Matthäus Taferner45′ 80′
In-pyo Oh
Atsushi Zaizen  12′ 80′
Moritz Würdinger
Abdoul Karim Conté65′
 45′ 57′ Alexander Michlmayr
Raphael Gallé
 28′ 80′ Patrick Plojer
Murat Şatin65′
57′ René Gartler
Sunday Adeyemi Faleye32′
Lukas Jungwirth
David Stemmer
81′ Erwin Softic
Alexander Joppich32′
77′ Marco Sulzner
Thomas Kofler
57′ Florian Aigner
Markus Wallner65′
Fabian Benko
Alexander Gründler80′
80′ Alexander Mayr
Elvin Ibrisimovic80′
57′ Marcel Michael Monsberger
Felix Mandl65′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki i dwie czerwone piłkarzom Wacker Innsbruck, a zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.