Liga austriacka - 20. kolejka 1. ligi: FC Dornbirn 1913 - SKU Amstetten 0-4 (0-2)

5 czerwca na Stadionie Birkenwiese odbyło się starcie 20. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami Dornbirnu i SKU Amstetten. Mecz zakończył się zwycięstwem SKU Amstetten 4-0.

D. Maderner 65'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Dornbirnu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SKU Amstetten w 18. minucie spotkania, gdy David Peham zdobył pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 13 strzelonych goli. Asystę zaliczył Marcel Canadi.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia przyznał żółtą kartkę Danielowi Scharnerowi z drużyny gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Marcel Canadi wywołał eksplozję radości wśród kibiców SKU Amstetten, zdobywając kolejną bramkę w 42. minucie pojedynku. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w drugiej minucie doliczonego czasu gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Denizowi Mujicowi i Philippowi Gallhuberowi.

W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Lukas Fridrikas osłabiając tym samym drużynę gospodarzy.

W 55. minucie w zespole Dornbirnu doszło do zmiany. Timo Friedrich wszedł za Aarona Kirchera. W tej samej minucie za Feliksa Gurschlera wszedł Marc Kühne.

W 56. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Matthias Wurm, Patrick Puchegger, a na ich miejsce weszli Daniel Scharner, Julian Krenn. W 64. minucie żółtą kartkę dostał Lukas Allgäuer, zawodnik gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SKU Amstetten w 65. minucie spotkania, gdy Daniel Maderner strzelił trzeciego gola. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Chwilę później trener SKU Amstetten postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Patrick Schagerl, a murawę opuścił Marcel Canadi. W tej samej minucie Wale Alli został zmieniony przez Patricka Lachmayra, co miało wzmocnić drużynę SKU Amstetten. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lukasa Allgäuera na Madiu Bariego. Trener Dornbirnu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Elvira Hadzica. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Egzon Shabani.

W 70. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył David Peham ze SKU Amstetten. Przy zdobyciu bramki pomógł Daniel Maderner.

W 75. minucie David Peham został zmieniony przez Floriana Uhliga, co miało wzmocnić zespół SKU Amstetten. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leonarda Zottelego na Augusta Ruscha. W 82. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Deniz Mujic osłabiając drużynę gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w drugiej minucie doliczonego czasu. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-4.

Dennis Verwüster
64′ 69′ Lukas Allgäuer
Sebastian Dirnberger
Florian Prirsch
Philipp Gallhuber45′
77′ Leonardo Zottele
Julian Krenn56′
55′ Aaron Kircher
Marco Stark
Christoph Domig
Wale Musa Alli68′
55′ Felix Gurschler
Philipp Offenthaler
Anes Omerovic
Daniel Scharner38′ 56′
45′ 82′ Deniz Mujic
David Peham  18′, 70′ 75′
45′ Lukas Fridrikas
Daniel Maderner  65′
69′ Egzon Shabani
Marcel Canadi  42′ 68′
Lucas Bundschuh
Felix Gschossmann
55′ Marc Kühne
Markus Keusch
69′ Madiu Bari
Patrick Puchegger56′
55′ Timo Friedrich
Patrick Lachmayr68′
Franco Joppi
Patrick Schagerl68′
77′ August Rusch
Florian Uhlig75′
69′ Elvir Hadzic
Matthias Wurm 56′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki oraz dwie czerwone zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom SKU Amstetten pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.