Liga austriacka - 2. kolejka Bundesligi: WSG Swarovski Tirol - Linzer Athletik Sport Klub 1-1 (1-1)

19 września na Tivolim Stadionie Tirol w Innsbrucku odbył się mecz 2. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami WSG Wattens i LASku. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Starcie obejrzało 1 200 widzów.

2. kolejka Austria - Bundesliga
2020-09-19 17:00 | Stadion: Tivoli Stadion Tirol | Widzów: 847 | Arbiter: A. Harkam
WSG Swarovski Tirol
Linzer Athletik Sport Klub
1
1
N. Frederiksen 5'
M. Raguž 39'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka LASku wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu Nikolai Baden wywołał eksplozję radości wśród kibiców WSG Wattens , zdobywając bramkę w piątej minucie spotkania. Przy strzeleniu gola pomógł Kelvin Kwarteng.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom WSG Wattens: Ferdinandowi Oswaldowi w 31. i Stefanowi Hagerowi w 38. minucie.

Piłkarze LASku odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił z karnego Marko Raguž.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę zespół LASku rozpoczął w zmienionym składzie, za Yevgena Cheberkę wszedł Andrés Andrade. W 56. minucie Benjamin Pranter został zmieniony przez Floriana Riedera.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Davidowi Gugganigowi ze WSG Wattens. Była to 59. minuta pojedynku. Między 65. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze WSG Wattens: Nikolai Baden, Zlatko Dedic, Nemanja Celic, na ich miejsce weszli: Renny Smith, Tobias Anselm, Johannes Naschberger. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Andreasa Grubera, Petera Michorla, Jamesa Hollanda zajęli: Lukas Grgic, Dominik Reiter, Mads Møller. W drugiej połowie nie padły bramki.

Baden
31′ Ferdinand Oswald
Alexander Schlager
80′ Nemanja Celic
Yevgen Cheberko46′
59′ David Gugganig
Reinhold Ranftl
38′ Stefan Hager
Gernot Trauner
David Schnegg
Philipp Wiesinger
Athanasios Petsos
Husein Balić
56′ Benjamin Pranter
James Robert Holland86′
Žan Rogelj
Peter Michorl80′
Kelvin Kwarteng Yeboah
René Renner
70′ Zlatko Dedic
Marko Raguž  39′ (k.)
 5′ 70′ Nikolai Baden Frederiksen
Andrés Alberto Andrade Cedeño46′
80′ Johannes Naschberger
Lukas Grgic65′
56′ Florian Rieder
Stefan Haudum
70′ Renny Piers Smith
Mads Emil Møller Madsen86′
70′ Tobias Anselm
Dominik Reiter80′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny WSG Wattens, która potrzebowała tylko dwóch celnych strzałów, żeby pokonać bramkarza rywali. Wyraźna przewaga jedenastki LASku nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona trzy celne strzały.

Sędzia nie ukarał zawodników LASku żadną kartką, natomiast piłkarzom WSG Wattens pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.