Liga austriacka - 2. kolejka Bundesligi: Sturm Graz - Rapid Wiedeń 1-1 (0-0)

19 września na Merkur Arena odbył się mecz 2. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Sturmu Graz i Rapidu. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Pojedynek obejrzało 2 812 widzów.

Y. Demir 68'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 110 starć zespół Rapidu wygrał 46 razy i zanotował 37 porażek oraz 27 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Kelvinowi Arasemu z Rapidu. Była to 29. minuta pojedynku.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania kartką został ukarany Stefan Hierländer, piłkarz Sturmu Graz.

Na początku drugiej połowy zawodnicy Sturmu Graz nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Jon Gorenc. Asystę zanotował Jakob Jantscher.

W 54. minucie Kelvin Arase został zmieniony przez Yusufa Demira. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Otarowi Kiteishvilemu z zespołu gospodarzy.

Bramkarz Sturmu Graz wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu aż 10 razy, ale nie zachował czystego konta. W 68. minucie Yusuf Demir wyrównał wynik meczu. Asystę przy golu zanotował Ercan Kara.

Chwilę później trener Rapidu postanowił wzmocnić linię napadu i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Ercana Karę. Na boisko wszedł Koya Kitagawa, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 73. minucie w drużynie Sturmu Graz doszło do zmiany. Lukas Jäger wszedł za Otara Kiteishvilego. W następstwie utraty gola trener Sturmu Graz postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Andreasa Kuena i na pole gry wprowadził napastnika Kevina Friesenbichlera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Na osiem minut przed zakończeniem starcia w drużynie Rapidu doszło do zmiany. Srdan Grahovac wszedł za Thomasa Murga. W 87. minucie arbiter pokazał kartkę Koi Kitagawie, piłkarzowi gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Maximilian Hofmann
 52′ Jon Gorenc Stankovič
Filip Stojković
Sandro Ingolitsch
Maximilian Ullmann
Jakob Jantscher
Dejan Ljubičić
47′ Stefan Hierländer
Thomas Murg82′
67′ 73′ Otar Kiteishvili
Dejan Petrovič
78′ Andreas Kuen
Mario Sonnleitner
73′ Lukas Jäger
Yusuf Demir54′  68′
78′ Kevin Friesenbichler
Koya Kitagawa71′ 87′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna Rapidu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.