Liga austriacka - 2. kolejka Bundesligi: FC Salzburg - SV Mattersburg 4-1 (3-0)

W pojedynku 2. kolejki austriackiej Bundesligi, który rozegrany został 4 sierpnia, drużyna Salzburga zwyciężyła z Mattersburg 4-1 (3-0). Mecz na Red Bull Arena w Walsie-Siezenheimie obejrzało 8 938 widzów.

M. Pusic 54'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 56 razy. Drużyna Salzburga wygrała aż 36 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko 15.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Salzburga nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Takumi Minamino. W zdobyciu bramki pomógł Zlatko Junuzović.

Drużyna Mattersburg ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 11. minucie pokonał bramkarza Masaya Okugawa. Przy strzeleniu gola asystował Patrick Farkas.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Thorstenowi Mahrerowi z Mattersburg. Była to 37. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Salzburga w 37. minucie spotkania, gdy Erling Håland strzelił z rzutu karnego trzeciego gola.

Drugą połowę drużyna Mattersburg rozpoczęła w zmienionym składzie, za Stephana Schimandla wszedł Christoph Halper. W 49. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Zlatka Junuzovicia, piłkarza gospodarzy.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy wynik na 4-0 podwyższył Patson Daka. Asystę przy golu po raz kolejny zanotował Patrick Farkas. W 54. minucie wynik ustalił z karnego Martin Pusic.

W 57. minucie za Juliusa Ertlthalera wszedł Jano. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Dominikowi Szoboszlaiemu z zespołu gospodarzy. W 75. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Zlatko Junuzović z zespołu gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 49. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Mattersburg postanowił wzmocnić linię napadu i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Martina Pusica. Na boisko wszedł Marko Kvasina, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 77. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Erlinga Hålanda z Salzburga, a w 83. minucie Alois Höllera z drużyny przeciwnej. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Salzburga doszło do zmiany. Enock Mwepu wszedł za Takumiego Minaminę.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-1.

Julius Ertlthaler57′
49′ 75′ Zlatko Junuzović
Stephan Schimandl46′
 11′ 73′ Masaya Okugawa
Alois Höller83′
 50′ 63′ Patson Daka
Fabian Miesenböck
 37′ (k.) 77′ Erling Haaland
Patrick Salomon
 8′ 88′ Takumi Minamino
Christoph Halper46′
88′ Enock Mwepu
Alejandro Velasco Fariñas57′
63′ 65′ Dominik Szoboszlai
Patrick Bürger
73′ Hee-Chan Hwang
Marko Kvasina76′

Zespół Salzburga był w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter wręczył trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Mattersburg pokazał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.