Liga austriacka - 2. kolejka Bundesligi: Austria Wiedeń - SV Ried 2-1 (1-0)

W spotkaniu 2. kolejki austriackiej Bundesligi, które rozegrane zostało 20 września, drużyna Austrii Wiedeń wygrała z Ried 2-1 (1-0). Mecz na Generali Arena w Wiedniu obejrzało 3 000 widzów.

Maudo Jarjué 89' (samob.)

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Austrii Wiedeń w 37. minucie spotkania, gdy Christoph Monschein strzelił z karnego pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Austrii Wiedeń.

Drugą połowę jedenastka Austrii Wiedeń rozpoczęła w zmienionym składzie, za Stephana Zwierschitza wszedł Benedikt Pichler. W 52. minucie Marcel Ziegl zastąpił Markusa Lacknera.

W 53. minucie boisko opuścili zawodnicy Ried: Seth Paintsil, Murat Şatin, a na ich miejsce weszli Bernd Gschweidl, Stefan Nutz.

W 65. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Christoph Monschein z Austrii Wiedeń. Między 70. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Austrii Wiedeń: Michael Madl, Patrick Wimmer, Georg Teigl, na ich miejsce weszli: Maudo Jarjué, Aleksandar Jukic, Vesel Demaku. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Constantina Reinera, Manuela Kerhego zajęli: Valentin Grubeck, Julian Wießmeier.

Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Georgowi Teiglowi z Austrii Wiedeń. Była to 76. minuta starcia.

W 89. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Austrii Wiedeń Maudo Jarjué. Zespołowi Ried zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Austrii Wiedeń.

Samuel Sahin-Radlinger
70′ Michael Madl
Manuel Kerhe83′
Erik Ross Palmer-Brown
Michael Lercher
Markus Suttner
Luca Emanuel Meisl
46′ Stephan Zwierschitz
Thomas Reifeltshammer
76′ 84′ Georg Teigl
Constantin Reiner78′
80′ Patrick Wimmer
Bernd Gschweidl53′
 37′ (k.), 65′ (k.) Christoph Monschein
Marco Grüll
Mirko Kos
Daniel-Edward Daniliuc
70′ 89′ (samob.) Maudo Lamine Jarjué
Manuel Haas
Christoph Martschinko
Markus Lackner52′
84′ Vesel Demaku
Murat Şatin53′
80′ Aleksandar Jukic
Julian Wießmeier83′
Bright Osagie Edomwonyi
Valentin Grubeck78′
46′ Benedikt Pichler
Seth Paintsil53′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Austrii Wiedeń pokazał jedną żółtą.

Drużyna Austrii Wiedeń w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.