Liga austriacka - 2. kolejka Bundesligi: Austria Wiedeń - LASK Linz 0-3 (0-1)

W pojedynku 2. kolejki austriackiej Bundesligi, który rozegrany został 3 sierpnia, zespół Austrii Wiedeń przegrał z Laskiem 0-3 (0-1). Mecz na Generala Arena w Wiedniu obejrzało 9 350 widzów.

2. kolejka Austria - Bundesliga
2019-08-03 17:00 | Stadion: Generali Arena | Widzów: 8248 | Arbiter: S. Gishamer
M. Raguž 90'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Laska w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Christian Ramsebner. Przy zdobyciu bramki asystował Peter Michorl.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Laska.

W 51. minucie sędzia pokazał kartkę Peterowi Michorlowi, piłkarzowi gości. W 56. minucie Dominik Frieser został zastąpiony przez Thomasa Goigingera.

W 60. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Michaela Madla z Austrii Wiedeń, a w 68. minucie Jamesa Hollanda z drużyny przeciwnej. W 62. minucie Bright Edomwonyi został zmieniony przez Sterlinga Yateke'a, a za Tarkana Serbesta wszedł na boisko Manprit Sarkaria, co miało wzmocnić jedenastkę Austrii Wiedeń. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Samuela Tetteha na Thomasa Sabitzera. Trener Austrii Wiedeń postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Dominika Prokopa i na pole gry wprowadził napastnika Dominika Fitza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Laska w 86. minucie spotkania, gdy Gernot Trauner strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce po raz kolejny zanotował Peter Michorl.

W samej końcówce meczu w drużynie Laska doszło do zmiany. Marko Raguz wszedł za Klaussa.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej pierwszej minucie spotkania wynik na 0-3 podwyższył Marko Raguz. Sytuację bramkową stworzył James Holland.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-3.

Reinhold Ranftl
60′ Michael Madl
James Robert Holland68′
80′ Dominik Prokop
Peter Michorl51′
76′ Tarkan Serbest
René Renner
62′ Bright Osagie Edomwonyi
Stefan Haudum
76′ Manprit Sarkaria
Valentino Müller
80′ Dominik Fitz
Marko Raguž89′  90′
62′ Sterling Yateke
Thomas Sabitzer76′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Austrii Wiedeń, a zawodnikom gości pokazał dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.