Liga austriacka - 2. kolejka 1. ligi: FC Wacker Innsbruck - Floridsdorfer AC 0-0

W spotkaniu 2. kolejki austriackiej 1. ligi, które rozegrane zostało 18 września, drużyna Wacker Innsbruck zremisowała z Floridsdorfer 0-0. Mecz na Tivolim Stadionie Tirol obejrzało 1 585 widzów.

2. kolejka Austria - 1. liga
2020-09-18 18:30 | Stadion: Tivoli Stadion Tirol | Widzów: 1585 | Arbiter: F. Jäger
FC Wacker Innsbruck
Floridsdorfer AC
0
0

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 pojedynków zespół Floridsdorfer wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo aż 10 razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Darijo Grujcic z Wacker Innsbruck. Była to 21. minuta spotkania.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał żółtą kartkę Christianowi Bubaloviciowi z drużyny gości. Trener Floridsdorfer postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Tolgę Günesa i na pole gry wprowadził napastnika Flavia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 67. minucie Nico Pichler został zmieniony przez Leomenda Krasniqiego. W 73. minucie Lukas Skrivanek został zmieniony przez Kevina Sostaritsa, co miało wzmocnić zespół Floridsdorfer. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Atsushiego Zaizena na Alexandra Gründlera oraz Fabia Viterittiego na Sundaya Faleyego. W 83. minucie czerwoną kartkę obejrzał Lukas Hupfauf, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik.

Chwilę później trener Wacker Innsbruck postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Ronivaldo wszedł Alexander Joppich, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Wacker Innsbruck utrzymać remis. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał żółtą kartkę Florianowi Jamnigowi, piłkarzowi gospodarzy.

Belmin Jenciragic
21′ Darijo Grujcic
Mirnes Bećirović
83′ Lukas Hupfauf
Christian Bubalović66′
Thomas Kofler
Bernhard Fila
Markus Wostry
Tin Plavotić
74′ Atsushi Zaizen
Marco Sahanek
87′ Florian Jamnig
Lukas Skrivanek73′
81′ Fabio Viteritti
Tolga Günes66′
Abdoul Karim Conté
Nico Pichler67′
Raphael Gallé
Nils Zatl
84′ Ronivaldo Bernardo Sales
Anthony Schmid
Alexander Eckmayr
Timon Grubmüller
Sefik Abali
Abdelrahman Shousha
84′ Alexander Joppich
David Strmsek
Robert Martić
Flavio Dos Santos Dias66′
81′ Sunday Adeyemi Faleye
Leomend Krasniqi67′
74′ Alexander Gründler
Lukas Paulik
Elvin Ibrisimovic
Kevin Sostarits73′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.