Liga austriacka - 2. kolejka 1. ligi: FC Dornbirn 1913 - SK Austria Klagenfurt 1-1 (0-0)

W pojedynku 2. kolejki austriackiej 1. ligi, który rozegrany został 18 września, drużyna Dornbirnu zremisowała z Austrią Klagenfurt 1-1 (0-0). Mecz na Stadionie Birkenwiese obejrzało 550 widzów.

2. kolejka Austria - 1. liga
2020-09-18 18:30 | Stadion: Stadion Birkenwiese | Widzów: 550 | Arbiter: A. Untergasser
FC Dornbirn 1913
SK Austria Klagenfurt
1
1
K. Gezos 85' (samob.)
P. Greil 54'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 36. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Juliana von Haackego z Austrii Klagenfurt, a w 39. minucie Christopha Domiga z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Austrii Klagenfurt w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 54. minucie Patrick Greil dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Oliver Markoutz.

W 65. minucie Lars Nussbaumer zastąpił Toma Zimmerschieda. W tej samej minucie w jedenastce Austrii Klagenfurt doszło do zmiany. Darijo Pecirep wszedł za Olivera Markoutza. W tej samej minucie trener Austrii Klagenfurt postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Markusa Pinka wszedł Florian Jaritz, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gości nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz.

W 77. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Ivan Šaravanja, Benjamin Hadžić, a na ich miejsce weszli Patrick Greil, Julian von Haacke. Trener Dornbirnu postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił obrońcę Lukasa Allgäuera i na pole gry wprowadził napastnika Deniza Mujicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 85. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Austrii Klagenfurt Kosmas Gezos. W 86. minucie boisko opuścili piłkarze Dornbirnu: Timo Friedrich, Felix Gurschler, Aaron Kircher, a na ich miejsce weszli Egzon Shabani, Franco Joppi, Lukas Fridrikas.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Florian Freissegger z Austrii Klagenfurt. Była to 90. minuta starcia. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Rico Sygo
78′ Lukas Allgäuer
Maximiliano Moreira Romero
39′ Christoph Domig
Markus Rusek
86′ Franco Joppi
Christopher Cvetko
65′ Lars Nussbaumer
Patrick Greil  54′ 77′
Lukas Katnik
Julian von Haacke36′ 77′
86′ Lukas Fridrikas
Oliver Markoutz65′
86′ Egzon Shabani
Markus Pink65′
Maximilian Lang
Phillip Menzel
Leonardo Mattheo Zottele
Florian Jaritz65′
86′ Timo Friedrich
Ivan Šaravanja77′
86′ Felix Gurschler
McMoordy King Hüther
86′ Aaron Kircher
Fabio Markelic
65′ Tom Zimmerschied
Benjamin Hadžić77′
78′ Deniz Mujić
Darijo Pecirep65′

Zawodnicy Dornbirnu otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół Dornbirnu w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.