Liga austriacka - 2. kolejka 1. ligi: FC Blau-Weiß Linz - SC Austria Lustenau 5-2 (4-1)

20 września na Linzer Stadion odbył się pojedynek 2. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami Blau-Weiss Linz i Lustenau. Starcie zakończyło się zwycięstwem Blau-Weiss Linz 5-2. Spotkanie obejrzało 850 widzów.

H. Tabaković 39',82'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna Lustenau wygrała aż 10 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Blau-Weiss Linz otworzyli wynik. W szóstej minucie bramkę zdobył Philipp Pomer. Asystę zanotował Aleksandar Kostić.

Po kwadransie gry w drużynie Blau-Weiss Linz doszło do zmiany. Hannes Huber wszedł za Philippa Pomera.

Niedługo później Fabian Schubert wywołał eksplozję radości wśród kibiców Blau-Weiss Linz, strzelając kolejnego gola w 21. minucie meczu. Asystę przy bramce zanotował Stefano Surdanovic.

W 29. minucie Sebastian Feyrer został zastąpiony przez Adriana Bertacciniego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Blau-Weiss Linz w 31. minucie spotkania, gdy Lukas Tursch strzelił trzeciego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Turgay Gemicibaşi.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Haris Tabaković. Bramka padła po podaniu Fabiana Gmeinera.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 4-1 podwyższył Stefano Surdanovic.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Turgay Gemicibaşi z zespołu gospodarzy. Była to 45. minuta starcia.

W 57. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Stefana Surdanovica z Blau-Weiss Linz, a w 63. minucie Adriana Bertacciniego z drużyny przeciwnej.

W 67. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Fabian Schubert z Blau-Weiss Linz. W 71. minucie Bernhard Janeczek został zmieniony przez Feliksa Straußa, a za Fabiana Schuberta wszedł na boisko Oliver Filip, co miało wzmocnić drużynę Blau-Weiss Linz. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adriana Bertacciniego na Michaela Lagedera.

W 74. minucie żółtą kartkę obejrzał Pius Grabher z Lustenau.

W 82. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Haris Tabaković z Lustenau. Od 83. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Blau-Weiss Linz doszło do zmiany. Tobias Messing wszedł za Danila Mitrovicia. W doliczonej trzeciej minucie meczu czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Wallace z Lustenau i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 88. minucie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 5-2.

Domenik Schierl
71′ Bernhard Janeczek
Till Cissokho
85′ Danilo Mitrović
Sebastian Feyrer29′
Fabio Strauss
Fabian Gmeiner
 6′ 15′ Philipp Pomer
Matthias Maak
 31′ 90′ Lukas Tursch
Pius Grabher74′
Aleksandar Kostić
Brandon Baiye
Michael Brandner
Christoph Freitag46′
45′ Turgay Philipp Gemicibaşi
Alexander Ranacher
 40′ 57′ Stefano Surdanovic
Haris Tabaković  39′, 82′ (k.) 90′
 21′, 67′ (k.) 71′ Fabian Schubert
Daniel Tiefenbach62′
Felix Gschossmann
Florian Ereš
85′ Tobias Messing
Michael Lageder77′ 83′
71′ Felix Strauß
Dragan Marceta
71′ Oliver Filip
Naël Jaby
15′ Hannes Huber
Wallace Menezes dos Santos46′ 88′ 90′

Daniel Steinwender62′

Adriano Bertaccini29′ 63′ 77′

Przewaga zespołu Lustenau w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy Lustenau otrzymali w meczu pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników.