Liga austriacka - 19. kolejka Bundesligi: Sturm Graz - SV Mattersburg 1-2 (0-2)

W pojedynku 19. kolejki austriackiej Bundesligi, który rozegrany został 16 lutego, jedenastka Sturmu Graz przegrała z Mattersburg 1-2 (0-2). Mecz na Merkur Arena obejrzało 8 616 widzów.

A. Gruber 10',14'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 55 spotkań drużyna Sturmu Graz wygrała 20 razy i zanotowała 13 porażek oraz 22 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Mattersburg otworzyli wynik. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Andreas Gruber. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli. W zdobyciu bramki pomógł Andreas Kuen.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Mattersburg, zdobywając kolejną bramkę. W 14. minucie Andreas Gruber po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 0-2. Bramka padła po podaniu Andreasa Kuena.

Niedługo później trener Sturmu Graz postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 26. minucie na plac gry wszedł Jakob Jantscher, a murawę opuścił Tobias Koch. Jakob Jantscher nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to już jego czwarta bramka w tegorocznych rozgrywkach. A kibice Mattersburg nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marka Kvasinę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Andreas Gruber. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Mattersburg wyszła w zmienionym składzie, za Michaela Lerchera wszedł Fabian Miesenböck. W 57. minucie w zespole Sturmu Graz doszło do zmiany. Kevin Friesenbichler wszedł za Bekima Balaja.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 67. minucie wynik ustalił Jakob Jantscher.

W 71. minucie Patrick Salomon zastąpił Alois Höllera. Między 75. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Sturmu Graz i jedną drużynie przeciwnej. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Sturmu Graz doszło do zmiany. Thomas Schrammel wszedł za Vincenta Trummera.

Drużynie Sturmu Graz zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Mattersburg.

Philipp Erhardt
75′ Emanuel Sakic
Florian Hart
Lukas Spendlhofer
Michael Lercher46′
83′ Vincent Trummer
Andreas Kuen
26′ Tobias Koch
Patrick Salomon71′
Christoph Leitgeb
Alejandro Velasco Fariñas76′
57′ Bekim Balaj
Martin Pusic
90′ Tobias Schützenauer
Tino Casali
Florian Ferk
Nedeljko Malic
Niklas Geyrhofer
Julius Ertlthaler
83′ Thomas Schrammel
Alois Höller71′
26′  67′ Jakob Jantscher
Fabian Miesenböck46′
Dardan Shabanhaxhaj
Stephan Schimandl
57′ 86′ Kevin Friesenbichler
Marko Kvasina31′

Piłkarze Sturmu Graz dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.