Liga austriacka - 18. kolejka Bundesligi: SKN Sankt Pölten - SC Rheindorf Altach 0-3 (0-0)

W pojedynku 18. kolejki austriackiej Bundesligi, który rozegrany został 14 grudnia, drużyna Sankt Polten przegrała z Rheindorf 0-3 (0-0). Mecz na NV ARENA w St. Pölten obejrzało 2 130 widzów.

J. Tartarotti 84'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 30 meczów jedenastka Rheindorf wygrała 17 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz cztery remisy.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 32. minucie Matthias Puschl został zmieniony przez Floriana Jamniga.

W 38. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Daniela Dreschera z Sankt Polten, a w 44. minucie Sidneya Sama z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rheindorf w 53. minucie spotkania, gdy Philipp Schmiedl zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Sidney Sam.

W 57. minucie sędzia pokazał kartkę Janowi Zwischenbruggerowi z drużyny gości. Chwilę później trener Sankt Polten postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł René Gartler, a murawę opuścił Michael Ambichl. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Rheindorf: Manuelowi Thurnwaldowi w 67. i Emanuelowi Schreinerowi w 70. minucie.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Rheindorf, strzelając kolejnego gola. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania wynik na 0-2 podwyższył Jan Zwischenbrugger. Przy zdobyciu bramki pomógł Johannes Tartarotti.

Prawie natychmiast Johannes Tartarotti wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rheindorf, zdobywając kolejną bramkę w 84. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Sidneya Sama.

Chwilę później trener Rheindorf postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Johannesa Tartarottiego wszedł Matthias Maak, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Rheindorf utrzymać prowadzenie. W 86. minucie w zespole Rheindorf doszło do zmiany. Daniel Nussbaumer wszedł za Sidneya Sama. W 87. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Manuela Haasa z Sankt Polten, a w 90. minucie Daniela Nussbaumera z drużyny przeciwnej.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Martin Kobras
38′ Daniel Drescher
Lars Nussbaumer
60′ Michael Ambichl
Samuel Yves Oum Gouet
67′ Robert Ljubičić
Sidney Sam44′ 86′
Daniel Luxbacher
Johannes Tartarotti  84′ 85′
77′ Daniel Schütz
Aljaž Casar
67′ 87′ Manuel Haas
Matthias Maak85′
Daniel Petrovic
Florian Jamnig32′
60′ René Gartler
Daniel Nussbaumer86′ 90′
77′ Issiaka Ouédraogo
Bernd Gschweidl
Roope Riski
Frantz Pangop T'chidjui

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Rheindorf, a w drugiej cztery. Piłkarze gospodarzy dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.