Liga austriacka - 18. kolejka Bundesligi: Admira Wacker Moedling - Rapid Wiedeń 0-3 (0-2)

14 grudnia na BSFZ-Arena w Marii Enzersdorf odbyło się starcie 18. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Admiry Wacker Moedling i Rapidu. Mecz zakończył się zwycięstwem Rapidu 3-0. Na stadionie zasiadło 4 860 widzów.

18. kolejka Austria - Bundesliga
2019-12-14 17:00 | Stadion: BSFZ-Arena | Widzów: 4860 | Arbiter: D. Muckenhammer
T. Fountas 7',57'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 34 pojedynki zespół Rapidu wygrał 17 razy i zanotował dziewięć porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego bramkę zdobył Thomas Murg. Asystę przy bramce zaliczył Christoph Knasmüllner.

Prawie natychmiast Taxiarchis Fountas wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rapidu, strzelając kolejnego gola w siódmej minucie pojedynku. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 10 zdobytych bramek.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Sebastian Bauer z Admiry Wacker Moedling. Była to 34. minuta starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rapidu w 57. minucie spotkania, gdy Taxiarchis Fountas strzelił trzeciego gola. Przy zdobyciu bramki pomagał Thomas Murg.

W 61. minucie Seth Paintsil został zmieniony przez Dominika Starkla. Chwilę później trener Admiry Wacker Moedling postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Romana Kerschbauma. Na boisko wszedł Daniel Toth, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 73. minucie, w drużynie Rapidu za Christopha Knasmüllnera wszedł Koya Kitagawa, a w zespole Admiry Wacker Moedling Markus Lackner zmienił Marcusa Maiera.

A trener Rapidu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aliou Badjego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Taxiarchis Fountas. W 82. minucie w drużynie Rapidu doszło do zmiany. Yusuf Demir wszedł za Thomasa Murga. W doliczonej pierwszej minucie meczu kartkę dostał Morten Hjulmand, zawodnik Admiry Wacker Moedling.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-3.

Richard Strebinger
34′ Sebastian Bauer
Mateo Barać
Leonardo Lukačević
Mario Sonnleitner
Christoph Schösswendter
Filip Stojković
90′ Morten Due Hjulmand
Maximilian Ullmann
Marco Kadlec
Srdan Grahovac
66′ Roman Kerschbaum
Christoph Knasmüllner73′
73′ Markus Lackner
Thomas Murg  2′ 82′
Muhammed Cham Saračević
Stefan Schwab
Sinan Bakış
Taxiarchis Fountas  7′, 57′ 78′
61′ Seth Paintsil
Maximilian Hofmann
73′ Marcus Maier
Lion Schuster
66′ Daniel Toth
Aliou Badji78′
Erwin Hoffer
Yusuf Demir82′
61′ Dominik Starkl
Koya Kitagawa73′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Rapidu żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.