Liga austriacka - 18. kolejka 1. ligi: SV Lafnitz - Kapfenberger SV 0-3 (0-1)

29 lutego na Sportplatz Lafnitz odbył się mecz 18. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami SV Lafnitz i Kapfenberger. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Kapfenberger 3-0. Na stadionie stawiło się 627 widzów.

18. kolejka Austria - 1. liga
2020-02-29 14:30 | Stadion: Sportplatz Lafnitz | Widzów: 627 | Arbiter: J. Weinberger
SV Lafnitz
Kapfenberger SV
0
3
L. Mikić 39',79'
P. Mensah 61'

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Trzeba było trochę poczekać, aby Leo Mikić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kapfenberger , strzelając gola w 39. minucie spotkania. Asystę zaliczył Paul Mensah.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Kapfenberger.

W 51. minucie kartką został ukarany Krešimir Kovačević, zawodnik gospodarzy.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Kapfenberger, zdobywając kolejną bramkę. W 61. minucie na listę strzelców wpisał się Paul Mensah. Bramka padła po podaniu Philippa Seidla.

W 66. minucie Stevan Luković zastąpił Christiana Lichtenbergera. W tej samej minucie David Otter został zmieniony przez Michaela Tiebera, co miało wzmocnić zespół SV Lafnitz. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Paula Mensaha na Lukasa Skrivanka. W 71. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Milosa Jovicica z SV Lafnitz, a w 72. minucie Davida Sencara z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kapfenberger w 79. minucie spotkania, gdy Leo Mikić strzelił trzeciego gola. Trener Kapfenberger wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Levana Eloshvilego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Leo Mikić.

W 83. minucie Mario Kröpfl został zmieniony przez Davida Schloffera, co miało wzmocnić drużynę SV Lafnitz. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Davida Sencara na Okana Ekmekciego. W doliczonym czasie gry kartki dostał David Schloffer, Christoph Gschiel z SV Lafnitz. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Franz Valentin Stolz
90′ Christoph Gschiel
Mario Cetina
71′ Milos Jovicic
Alexander Steinlechner
66′ David Immanuel Otter
Matija Horvat
83′ Mario Kröpfl
Philipp Seidl
66′ Stevan Luković
David Sencar72′ 84′
Matthias Puschl
Paul Mensah  61′ 71′
51′ Krešimir Kovačević
Lukas Skrivanek71′
66′ Christian Lichtenberger
Levan Eloshvili80′
83′ 90′ David Schloffer
Paul Seun Komolafe
66′ Michael Tieber
Simon Staber

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Kapfenberger. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów.

Arbiter przyznał cztery żółte kartki zawodnikom SV Lafnitz, a piłkarzom gości pokazał jedną.