Liga austriacka - 18. kolejka 1. ligi: FC Blau-Weiß Linz - Liebherr Grazer AK 1-1 (0-1)

W starciu 18. kolejki austriackiej 1. ligi, które rozegrane zostało 29 lutego, drużyna Blau-Weiss Linz zremisowała z Grazer AK 1-1 (0-1). Mecz na Linzer Stadion obejrzało 1 128 widzów.

D. Hackinger 27'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Grazer AK wygrał aż sześć razy, zremisował dwa, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Grazer AK w 27. minucie spotkania, gdy Dominik Hackinger strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Martinowi Harrerowi z Grazer AK. Była to 43. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Grazer AK.

Trener Blau-Weiss Linz postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Oliver Filip, a murawę opuścił Philipp Pomer. W 58. minucie kartkę obejrzał Slobodan Mihajlovic z zespołu gości.

Zawodnicy Blau-Weiss Linz otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 61. minucie wynik ustalił Lukas Tursch.

W 70. minucie Slobodan Mihajlovic został zastąpiony przez Filipa Smoljana. W 74. minucie Stefano Surdanovic został zmieniony przez Philippa Malicseka, co miało wzmocnić drużynę Blau-Weiss Linz. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Martina Harrera na Dietera Elsnega. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Slobodan Mihajlovic58′ 70′
55′ Philipp Pomer
Gerald Nutz
 61′ Lukas Tursch
Benjamin Rosenberger
74′ Stefano Surdanovic
Reality Arase Asemota
55′ Oliver Filip
Alexander Rother
74′ Philipp Malicsek
Filip Smoljan70′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Blau-Weiss Linz żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Drużyna Grazer AK w drugiej połowie również dokonała dwóch zmian.