Liga austriacka - 17. kolejka Bundesligi: TSV Hartberg - SKN Sankt Pölten 3-2 (2-0)

W starciu 17. kolejki austriackiej Bundesligi, które rozegrane zostało 7 grudnia, zespół Hartberg zwyciężył z Sankt Polten 3-2 (2-0). Mecz na Profertil ARENA obejrzało 2 078 widzów.

Kwang-Ryong Pak 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 26 pojedynków zespół Sankt Polten wygrał 14 razy i zanotował cztery porażki oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hartberg w 17. minucie spotkania, gdy Dario Tadic zdobył z karnego pierwszą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Hartberg, strzelając kolejnego gola. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Jodel Dossou.

Na drugą połowę zespół Sankt Polten wyszedł w zmienionym składzie, za Roberta Ljubicica wszedł Daniel Schütz. W 49. minucie sędzia ukarał żółtą kartką George'a Daviesa, piłkarza gości.

W 58. minucie za Michaela Ambichla wszedł René Gartler. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Sankt Polten doszło do zmiany. Manuel Haas wszedł za Sandra Ingolitscha. W 76. minucie bramkę kontaktową zdobył z rzutu karnego Daniel Schütz.

Na murawie, jak to często zdarzało się Hartberg w tym sezonie, pojawił się Thomas Rotter, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 77. minucie Davida Cancolę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 80. minucie arbiter wyrzucił z boiska Luana z Sankt Polten.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania wpakował piłkę do siatki rywali Thomas Rotter. W zdobyciu bramki pomógł Dario Tadic.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Kwang-Ryong Pak.

Zespołowi Sankt Polten zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Hartberg.

Ahmet Muhamedbegovic
77′ David Cancola
Husein Balić
 38′ 88′ Jodel Dossou
Michael Ambichl58′
Jürgen Heil
George Kweku Davies49′
90′ Lukas Ried
Dominik Hofbauer
 17′ (k.) Dario Tadić
Manuel Haas74′
77′  81′ Thomas Rotter
Christoph Messerer
88′ Lukas Gabbichler
Daniel Schütz46′  76′ (k.)
90′ Christoph Kröpfl
René Gartler58′
Tino Suszić
Issiaka Ouédraogo
Tomáš Ostrák
Roope Riski

Sędzia nie ukarał zawodników Hartberg żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą i jedną czerwoną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.