Liga austriacka - 17. kolejka Bundesligi: Rapid Wiedeń - Austria Wiedeń 2-2 (1-2)

8 grudnia na Allianz Stadion w Wiedniu odbył się pojedynek 17. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Rapidu i Austrii Wiedeń. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 25 095 widzów.

17. kolejka Austria - Bundesliga
2019-12-08 17:00 | Stadion: Allianz Stadion | Widzów: 25095 | Arbiter: R. Schörgenhofer
B. Pichler 39'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W trzeciej minucie Manprit Sarkaria dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę zanotował Christoph Monschein.

Jedenastka gości krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko minutę, ponieważ zespół Rapidu doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Stefan Schwab. Bramka padła po podaniu Christopha Knasmüllnera.

Piłkarze Austrii Wiedeń w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Benedikt Pichler. Asystę przy golu zaliczył Manprit Sarkaria.

Drugą połowę jedenastka Rapidu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Maria Sonnleitnera, Srdana Grahovaca weszli Adrian Hajdari, Thomas Murg. Między 61. a 68. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Zawodnicy gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 69. minucie bramkę wyrównującą zdobył Dejan Ljubicic. Przy zdobyciu bramki asystował Kelvin Arase.

W 72. minucie kartką został ukarany Dejan Ljubicic, piłkarz Rapidu. W 80. minucie Benedikt Pichler został zmieniony przez Tarkana Serbesta. W samej końcówce meczu w drużynie Austrii Wiedeń doszło do zmiany. Patrick Wimmer wszedł za Dominika Fitza.

W tej samej minucie trener Austrii Wiedeń postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Bright Edomwonyi, a murawę opuścił Christoph Monschein. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Florian Klein
61′ Christopher Dibon
Michael Madl
46′ Mario Sonnleitner
Christoph Martschinko
66′ Maximilian Ullmann
Erik Ross Palmer-Brown
Christoph Knasmüllner
Thomas Ebner
46′ Srdan Grahovac
Alexander Grünwald
 69′ 72′ Dejan Ljubičić
Manprit Sarkaria  3′
 4′ Stefan Schwab
Patrick Pentz
46′ Adrian Hajdari
Stephan Zwierschitz
Maximilian Hofmann
James Alexander Jeggo
46′ Thomas Murg
Alon Turgeman

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Austrii Wiedeń pokazał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna Austrii Wiedeń w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.