Liga austriacka - 17. kolejka Bundesligi: FC Salzburg - WSG Swarovski Tirol 5-1 (3-0)

7 grudnia na Red Bull Arena w Walsie-Siezenheimie odbył się pojedynek 17. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Salzburga i WSG Wattens. Starcie zakończyło się zwycięstwem Salzburga 5-1. Spotkanie obejrzało 7 907 widzów.

S. Hager 85'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Patson Daka. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 13 strzelonych goli.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Salzburga , zdobywając kolejną bramkę. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania pokonał bramkarza Erling Håland. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szesnaste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Masaya Okugawa.

W 26. minucie arbiter ukarał kartką Jérôme'a Onguénégo, piłkarza Salzburga.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 33. minucie wynik na 3-0 podwyższył Masaya Okugawa. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Salzburga w 56. minucie spotkania, gdy Takumi Minamino strzelił czwartego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Andreas Ulmer.

W 59. minucie za Takumiego Minaminę wszedł Majeed Ashimeru. Po chwili trener Salzburga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Hwang Hee-Chan, a murawę opuścił Erling Håland. W 76. minucie Patson Daka został zmieniony przez Enocka Mwepu, co miało wzmocnić jedenastkę Salzburga. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kelvina Yeboaha na Zlatka Dedica.

W 81. minucie kartkę otrzymał Florian Rieder z WSG Wattens.

Trzeba było trochę poczekać, aby Andreas Ulmer wywołał eksplozję radości wśród kibiców Salzburga, zdobywając kolejną bramkę w 82. minucie meczu. Na siedem minut przed zakończeniem starcia kartką został ukarany André Ramalho, zawodnik gospodarzy.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 85. minucie bramkę pocieszenia zdobył Stefan Hager. Asystę przy golu zanotował Benjamin Pranter.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 5-1.

Felix Adjei
26′ Jérôme Junior Onguéné
David Gugganig
83′ André Ramalho Silva
Stefan Hager  85′
 82′ Andreas Ulmer
Sandro Neurauter
Maximilian Wöber
Michael Svoboda
Mohamed Camara
Lukas Grgic61′
 33′ Masaya Okugawa
Benjamin Pranter
 3′ 76′ Patson Daka
Florian Rieder81′
 9′ 66′ Erling Haaland
Sebastian Santin65′
 56′ 59′ Takumi Minamino
Kelvin Kwarteng Yeboah77′
Carlos Miguel Coronel
Pascal Grünwald
Albert Vallci
Julian Peter Gölles65′
59′ Majeed Ashimeru
Florian Mader61′
Zlatko Junuzović
Kevin Nitzlnader
76′ Enock Mwepu
Zlatko Dedic77′
Dominik Szoboszlai
Milan Jurdík
66′ Hee-Chan Hwang
Lukas Katnik

Drużyna Salzburga była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Salzburga, a piłkarzom gości pokazał jedną.