Liga austriacka - 17. kolejka 1. ligi: Liebherr Grazer AK - Floridsdorfer AC 1-2 (1-1)

W meczu 17. kolejki austriackiej 1. ligi, który rozegrany został 23 lutego, drużyna Grazer AK przegrała z Floridsdorfer 1-2 (1-1). Mecz na Merkur Arena obejrzało 3 180 widzów.

17. kolejka Austria - 1. liga
2020-02-23 10:30 | Stadion: Merkur Arena | Widzów: 3264 | Arbiter: A. Untergasser
T. Plavotić 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Floridsdorfer.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Grazer AK w dziewiątej minucie spotkania, gdy Philipp Wendler strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Dominik Hackinger.

W 14. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Christiana Bubalovicia z Floridsdorfer, a w 25. minucie Stefana Pfeifera z drużyny przeciwnej.

Drużyna Floridsdorfer wyrównała wynik meczu. W 31. minucie bramkę wyrównującą zdobył Milan Jurdik.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Floridsdorfer wyszedł w zmienionym składzie, za Christiana Bubalovicia wszedł Stefan Umjenovic. W 48. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Philippa Schellneggera z Grazer AK, a w 57. minucie Buraka Yilmaza z drużyny przeciwnej.

Trener Grazer AK postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Slobodana Mihajlovica i na pole gry wprowadził napastnika Martina Harrera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Albin Gashi został zastąpiony przez Osarenrena Okungbowę. Stefan Pfeifer z Grazer AK na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 25. minucie.

W 83. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Marcowi Perchtoldowi z drużyny gospodarzy. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w zespole Floridsdorfer doszło do zmiany. Ali Sahintürk wszedł za Tolgę Günesa. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartką został ukarany Christoph Nicht, zawodnik gospodarzy.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Floridsdorfer przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Tin Plavotic. Sytuację bramkową stworzył Marco Sahanek.

Dwie minuty później w zespole Grazer AK doszło do zmiany. Filip Smoljan wszedł za Josefa Weberbauera. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Jurdík
90′ Christoph Nicht
Belmin Jenciragic
Peter Kozissnik
Mirnes Bećirović
25′ 72′ Stefan Johannes Pfeifer
Christian Bubalović14′ 46′
90′ Josef Weberbauer
Tin Plavotić  90′
Dominik Hackinger
Marco Sahanek
67′ Slobodan Mihajlovic
Elias Felber
Gerald Nutz
Albin Gashi67′
83′ Marco Perchtold
Tolga Günes86′
Benjamin Rosenberger
Marco Krainz
48′ Philipp Schellnegger
Burak Yilmaz57′
 9′ Philipp Wendler
Milan Jurdík  31′
Christoph Weissenbacher
Jakub Křepelka
67′ Martin Harrer
Osarenren Okungbowa67′
90′ Filip Smoljan
Andrej Todoroski

Ali Sahintürk86′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna Grazer AK w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.