Liga austriacka - 16. kolejka Bundesligi: SKN Sankt Pölten - SV Mattersburg 0-0

W meczu 16. kolejki austriackiej Bundesligi, który rozegrany został 30 listopada, drużyna Sankt Polten zremisowała z Mattersburg 0-0. Mecz na NV ARENA w St. Pölten obejrzało 2 106 widzów.

16. kolejka Austria - Bundesliga
2019-11-30 17:00 | Stadion: NV ARENA | Widzów: 2106 | Arbiter: A. Harkam
SKN Sankt Pölten
SV Mattersburg
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 21 pojedynków zespół Mattersburg wygrał dziewięć razy i zanotował sześć porażek oraz sześć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między szóstą a 42. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 54. minucie za Dominika Hofbauera wszedł Robert Ljubicic. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Andreasowi Kuenowi z zespołu gości.

Chwilę później trener Mattersburg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Marko Kvasina, a murawę opuścił Patrick Bürger. Między 72. a 78. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Trener Sankt Polten wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko René Gartlera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Kwang-Ryong Pak.

W 87. minucie arbiter pokazał kartkę Danielowi Drescherowi, piłkarzowi Sankt Polten. W doliczonym czasie gry w drużynie Sankt Polten doszło do zmiany. Christoph Messerer wszedł za Daniela Luxbachera.

Markus Kuster
87′ Daniel Drescher
Philipp Erhardt6′
78′ Sandro Ingolitsch
Michael Lercher
Luan Leite da Silva
Thorsten Mahrer76′
12′ Ahmet Muhamedbegovic
Patrick Salomon
54′ Dominik Hofbauer
Alejandro Velasco Fariñas
42′ 90′ Daniel Luxbacher
Martin Pusic
83′ Kwang Ryong Pak
Patrick Bürger70′
Thomas Vollnhofer
Tino Casali
Manuel Haas
David Nemeth
54′ 72′ Robert Ljubičić
Christoph Halper
90′ Christoph Messerer
Fabian Miesenböck
Martin Rasner
Nico Pichler
83′ René Gartler
Stephan Schimandl
Issiaka Ouédraogo
Marko Kvasina70′

Jedenastka Sankt Polten miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Sankt Polten, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Drużyna Sankt Polten w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił jednego gracza.