Liga austriacka - 16. kolejka Bundesligi: SC Rheindorf Altach - Wolfsberger Athletik Club 2-1 (2-0)

W starciu 16. kolejki austriackiej Bundesligi, które rozegrane zostało 1 grudnia, drużyna Rheindorf wygrała z Wolfsberger 2-1 (2-0). Mecz na CASHPOINT Arena w Altach obejrzało 3 148 widzów.

16. kolejka Austria - Bundesliga
2019-12-01 14:30 | Stadion: CASHPOINT Arena | Widzów: 3148 | Arbiter: C. Ciochirca
SC Rheindorf Altach
Wolfsberger Athletik Club
2
1
M. Berisha 7',21'
S. Weissman 58'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów drużyna Wolfsberger wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Romano Schmid z Wolfsberger. Była to szósta minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rheindorf w siódmej minucie spotkania, gdy Mërgim Berisha zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Johannes Tartarotti.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Rheindorf, strzelając kolejnego gola. W 21. minucie Mërgim Berisha ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 2-0. W zdobyciu bramki pomógł Sidney Sam.

W 43. minucie Anderson zastąpił Philippa Schmiedla. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Rheindorf wyszła w zmienionym składzie, za Manuela Thurnwalda wszedł Matthias Puschl. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Johannesowi Tartarottiemu z zespołu gospodarzy.

Chwilę później trener Wolfsberger postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 53. minucie na plac gry wszedł Christopher Wernitznig, a murawę opuścił Romano Schmid.

Piłkarze Wolfsberger w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Shon Weissman. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Rheindorf: Mërgimowi Berisie w 69. i Philippowi Schmiedlowi w 74. minucie. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Wolfsberger doszło do zmiany. Marc Schmerböck wszedł za Andersona Niangbo. A trener Rheindorf wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Bernda Gschweidla. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Sidney Sam.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Emanuel Schreiner, piłkarz gospodarzy. Drużynie Wolfsberger zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Rheindorf.

Alexander Kofler
43′ Anderson dos Santos Gomes
Michael Novak
Emir Karic
Nemanja Rnić
90′ Emanuel Schreiner
Lukas Schmitz
Jan Zwischenbrugger
Michael Sollbauer
Samuel Yves Oum Gouet
Dogbole Franck Anderson Niangbo77′
85′ Sidney Sam
Mario Leitgeb
50′ Johannes Tartarotti
Michael Liendl
46′ Manuel Thurnwald
Marcel Ritzmaier
 7′, 21′ 69′ Mërgim Berisha
Stefan Gölles
46′ Matthias Puschl
Lukas Schöfl
43′ 74′ Philipp Schmiedl
Sven Sprangler
Lars Nussbaumer
Christopher Wernitznig53′
85′ Bernd Gschweidl
Marc Andre Schmerböck77′

Przewaga drużyny Wolfsberger w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Rheindorf wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.