Liga austriacka - 16. kolejka Bundesligi: Admira Wacker Moedling - FC Salzburg 1-1 (1-0)

1 grudnia na BSFZ-Arena w Marii Enzersdorf odbyło się spotkanie 16. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Admiry Wacker Moedling i Salzburga. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 2 743 widzów.

Hwang Hee-Chan 77'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 33 spotkania zespół Salzburga wygrał 23 razy i zanotował trzy porażki oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Admiry Wacker Moedling w 16. minucie spotkania, gdy Sinan Bakış zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Roman Kerschbaum.

W 40. minucie za Jérôme'a Onguénégo wszedł Marin Pongracic. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Admiry Wacker Moedling.

Między 56. a 60. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Mimo że zespół Salzburga nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 91 ataków oddał tylko siedem celnych strzałów, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 77. minucie bramkę wyrównującą zdobył Hwang Hee-Chan. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Takumi Minamino.

Kibice Admiry Wacker Moedling nie mogli już doczekać się wprowadzenia Setha Paintsila. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Sinan Bakış. W doliczonej czwartej minucie spotkania arbiter pokazał kartkę Andreasowi Leitnerowi z zespołu gospodarzy. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

FC Salzburg
90′ Andreas Leitner
Cican Stanković
59′ Emanuel Aiwu
Andreas Ulmer
56′ 85′ Christoph Schösswendter
Zlatko Junuzović
90′ Kolja Pusch
Patson Daka
 16′ 80′ Sinan Bakış
Takumi Minamino60′
Christoph Haas
Carlos Miguel Coronel
90′ Marco Kadlec
Marin Pongracic40′
Muhammed Cham Saračević
Albert Vallci
85′ Daniel Toth
Majeed Ashimeru
Erwin Hoffer
Masaya Okugawa67′
80′ Seth Paintsil
Erling Haaland46′
Dominik Starkl
Smail Prevljak

Przewaga jedenastki Salzburga w posiadaniu piłki była ogromna (71 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Zawodnicy Admiry Wacker Moedling otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.