Liga austriacka - 16. kolejka 1. ligi: Floridsdorfer AC - FC Juniors OÖ 0-0

W starciu 16. kolejki austriackiej 1. ligi, które rozegrane zostało 29 listopada, drużyna Floridsdorfer zremisowała z Pasching 0-0. Mecz na Job Consulting Arena w Wiedniu obejrzało 359 widzów.

16. kolejka Austria - 1. liga
2019-11-29 19:10 | Stadion: Job Consulting Arena | Widzów: 359 | Arbiter: A. Talic
Floridsdorfer AC
FC Juniors OÖ
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Pasching wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Nemani Celicowi z jedenastki gości. Była to 31. minuta meczu.

W 43. minucie Tin Plavotic zastąpił Pascala Fischera. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Pasching postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Pierre Nagler, a murawę opuścił Florian Aigner. Na drugą połowę drużyna Pasching wyszła w zmienionym składzie, za Davida Schnegga wszedł Moritz Würdinger.

W 55. minucie kartką został ukarany Osarenren Okungbowa, piłkarz gospodarzy. Trener Floridsdorfer postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Adolphe Belema i na pole gry wprowadził napastnika Philippa Prosenika. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Floridsdorfer: Christianowi Bubaloviciowi w 73. minucie i Alemu Sahintürkowi w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku.

W 86. minucie Tolga Günes został zmieniony przez Alego Sahintürka, co miało wzmocnić drużynę Floridsdorfer. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Patricka Plojera na Marcela Monsbergera.

Andrés Alberto Andrade Cedeño
73′ Christian Bubalović
Jan Boller
Manuel Holzmann
David Bumberger
43′ Tin Plavotić
Nemanja Celic31′
Marco Sahanek
David Schnegg46′
61′ Adolphe Belem
Florian Aigner46′
Elias Felber
Dominik Reiter
Albin Gashi
Fabian Benko
86′ Tolga Günes
Christopher Cvetko
55′ Osarenren Okungbowa
Patrick Plojer87′
Jakub Křepelka
Nino Lukas Bresnig
Sean Ljevakovic
Isshaku Konda
43′ Pascal Fischer
Moritz Würdinger46′
Felix Höpler
Hyeon-seok Hong
Andrej Todoroski
Daniel Jelisic
61′ Philipp Prosenik
Marcel Michael Monsberger87′
86′ 90′ Ali Sahintürk
Pierre Nagler46′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Floridsdorfer, a piłkarzom gości pokazał jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.