Liga austriacka - 16. kolejka 1. ligi: FC Liefering - FC Blau-Weiß Linz 5-1 (2-1)

W starciu 16. kolejki austriackiej 1. ligi, które rozegrane zostało 1 grudnia, jedenastka Liefering wysoko wygrała z Blau-Weiss Linz 5-1 (2-1). Mecz na Red Bull Arena w Walsie-Siezenheimie obejrzało 286 widzów.

F. Schubert 11'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 pojedynków drużyna Blau-Weiss Linz wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie sędzia pokazał kartkę Walissonowi, zawodnikowi gospodarzy.

W pierwszych minutach meczu to piłkarze Blau-Weiss Linz otworzyli wynik. W 11. minucie Fabian Schubert dał prowadzenie swojemu zespołowi. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem zdobytych bramek. Bramka padła po podaniu Philippa Pomera.

W 13. minucie arbiter przyznał kartkę Jasperowi van der Werffowi z Liefering.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Nicolas Seiwald. W zdobyciu bramki pomógł Junior Adamu.

W 34. minucie kartkę dostał Turgay Gemicibaşi, piłkarz Blau-Weiss Linz.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 42. minucie dającą prowadzenie bramkę dla zawodników Liefering zdobył Junior Adamu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Karim Adeyemi.

Na drugą połowę jedenastka Blau-Weiss Linz wyszła w zmienionym składzie, za Stefana Surdanovica wszedł Nicola Jelisic.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Liefering w 59. minucie spotkania, gdy Nicolas Seiwald strzelił trzeciego gola. Trener Blau-Weiss Linz wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Simona Gasperlmaira. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Martin Grasegger.

Prawie natychmiast Karim Adeyemi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Liefering, zdobywając kolejną bramkę w 64. minucie pojedynku. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Luka Sučić.

W 70. minucie za Philippa Pomera wszedł Oliver Filip. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Liefering doszło do zmiany. Tobias Anselm wszedł za Lukę Sučicia.

W 80. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Junior Adamu z Liefering. W 82. minucie w drużynie Liefering doszło do zmiany. Fabian Windhager wszedł za Walissona.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Simonowi Gasperlmairowi z jedenastki gości. Była to 84. minuta meczu. Chwilę później trener Liefering postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Benjamin Šeško, a murawę opuścił Junior Adamu. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 5-1.

Ammar Helac
8′ 82′ Wallison Nunes Silva
Nosa Iyobosa Edokpolor
13′ Jasper van der Werff
Turgay Philipp Gemicibaşi34′
 21′, 59′ Nicolas Seiwald
Aleksandar Kostić
78′ Luka Sučić
Philipp Pomer70′
 64′ Karim-David Adeyemi
Lukas Tursch
 42′, 80′ (k.) 86′ Junior Chukwubuike Adamu
Oliver Filip70′
82′ Fabian Windhager
Simon Gasperlmair60′ 84′
78′ Tobias Anselm
Nicola Jelisic46′
Csaba Bukta
Sekou Sylla
86′ Benjamin Šeško
Philipp Ablinger

Zespół Liefering zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 13 celnych strzałów.

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.