Liga austriacka - 16. kolejka 1. ligi: Austria Wiedeń II - SK Austria Klagenfurt 4-1 (1-0)

W pojedynku 16. kolejki austriackiej 1. ligi, który rozegrany został 29 listopada, zespół Austrii Wiedeń II wygrał z Austrią Klagenfurt 4-1 (1-0). Mecz na Generala Arena w Wiedniu obejrzało 315 widzów.

P. Zubak 52'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Austrii Wiedeń II w 13. minucie spotkania, gdy Maudo strzelił pierwszego gola.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Austria Klagenfurt: Darijowi Pecirepowi w 28. i Ivanowi Saravani w 45. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Austrii Wiedeń II.

Na drugą połowę jedenastka Austrii Klagenfurt wyszła w zmienionym składzie, za Polydorosa Gezos wszedł Baris Ekinjier. Na drugą połowę zespół Austrii Klagenfurt wyszedł w zmienionym składzie, za Floriana Jaritza wszedł Oliver Markoutz.

W 49. minucie Darijo Pecirep zastąpił Petara Zubaka.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Austrii Klagenfurt w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie Petar Zubak wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Okan Aydın.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Patrick Wimmer. Przy zdobyciu bramki pomógł Vesel Demaku.

Między 58. a 61. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Austrii Wiedeń II i jedną drużynie przeciwnej.

Niedługo później Csaba Mester wywołał eksplozję radości wśród kibiców Austrii Wiedeń II, zdobywając kolejną bramkę w 65. minucie spotkania. Po chwili trener Austrii Wiedeń II postanowił wzmocnić linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Nielsa Hahna. Na boisko wszedł Aleksandar Jukic, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Austrii Wiedeń II w 78. minucie spotkania, gdy Aleksandar Jukic strzelił czwartego gola. Bramka padła po podaniu Anoura El Moukhantira.

W 79. minucie kartką został ukarany Okan Aydın, zawodnik Austrii Klagenfurt. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-1.

Žan Pelko
81′ Johannes Handl
Florian Jaritz46′
 13′ Maudo Lamine Jarjué
Kosmas Gezos
61′ Pascal Macher
Polydoros Gkezos46′
58′ 74′ Niels Hahn
Patrick Greil
 56′ Patrick Wimmer
Markus Rusek59′
 65′ 80′ Csaba Mester
Darijo Pecirep28′ 49′
Dominik Krischke
Rico Sygo
81′ Jan Gassmann
Florian Freissegger
Stefan Jonovic
Julian von Haacke
Matthias Braunöder
Sandro Zakany
74′  78′ Aleksandar Jukic
Barış Ekincier46′
Facundo Perdomo Mármol
Oliver Markoutz46′
80′ Stefan Feiertag
Petar Zubak49′  52′

Piłkarze Austrii Wiedeń II obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.