Liga austriacka - 15. kolejka 1. ligi: SV Horn - FC Wacker Innsbruck 0-1 (0-1)

W spotkaniu 15. kolejki austriackiej 1. ligi, które rozegrane zostało 22 listopada, zespół Horn przegrał z Wacker Innsbruck 0-1 (0-1). Mecz na Waldviertler Volksbank Arena obejrzało 771 widzów.

15. kolejka Austria - 1. liga
2019-11-22 19:10 | Stadion: Sparkasse Horn Arena | Widzów: 771 | Arbiter: A. Untergasser
SV Horn
FC Wacker Innsbruck
0
1
M. Şatin 13'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem starć zespół Horn wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż sześć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę z karnego zdobył Murat Şatin dla drużyny Wacker Innsbruck. Bramka padła w tej samej minucie.

Od 19. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Wacker Innsbruck. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Wacker Innsbruck.

Drugą połowę zespół Horn rozpoczął w zmienionym składzie, za Maria Stefla wszedł Marco Hausjell. W 63. minucie kartką został ukarany Marcel Toth, zawodnik Horn.

W tej samej minucie za Roberta Martica wszedł Felix Köchl. Po chwili trener Horn postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Marcela Totha. Na boisko wszedł Andree Neumayer, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w drużynie Horn doszło do zmiany. Fabian Vyhnalek wszedł za Filipa Faletara.

W 78. minucie kartkę obejrzał Florian Sittsam z Horn. Niedługo później trener Wacker Innsbruck postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Markusa Wallnera wszedł Thomas Kofler, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Wacker Innsbruck utrzymać prowadzenie. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w zespole Wacker Innsbruck doszło do zmiany. Elvin Ibrisimovic wszedł za Atsushiego Zaizena.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację minutę później, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Wacker Innsbruck: Elvinowi Ibrisimovicowi i Thomasowi Koflerowi. W drugiej połowie nie padły gole.

Stefan Meusburger
72′ Filip Faletar
Atsushi Zaizen90′
78′ Florian Sittsam
Raphael Gallé
46′ Mario Stefel
Robert Martić19′ 63′
63′ 72′ Marcel Toth
Thomas Kofler90′ 90′
46′ Marco Hausjell
Felix Köchl63′
72′ Andree Neumayer
Armin Hamzic
72′ Fabian Vyhnalek
Sunday Adeyemi Faleye
Michael Weizmann
Elvin Ibrisimovic90′ 90′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Horn, natomiast zawodnikom gości przyznał pięć.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.