Liga austriacka - 15. kolejka 1. ligi: Liebherr Grazer AK - SKU Amstetten 2-2 (1-2)

W pojedynku 15. kolejki austriackiej 1. ligi, który rozegrany został 22 listopada, drużyna Grazer AK zremisowała ze SKU Amstetten 2-2 (1-2). Mecz na Merkur Arena obejrzało 2 752 widzów.

15. kolejka Austria - 1. liga
2019-11-22 19:10 | Stadion: Merkur Arena | Widzów: 2752 | Arbiter: D. Muckenhammer
K. Schulz 44'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania żółtą kartkę dostał Lukas Deinhofer, zawodnik SKU Amstetten.

Tymczasem piłkarze SKU Amstetten nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 16. minucie bramkę zdobył David Peham. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kenan Kirim.

W 26. minucie żółtą kartkę dostał Philipp Offenthaler z zespołu gości.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Gerald Nutz.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół SKU Amstetten przyniosły efekt bramkowy. W 44. minucie Kofi Schulz dał prowadzenie swojej drużynie. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny pomagał Kenan Kirim.

Prawie natychmiast Benjamin Rosenberger wywołał eksplozję radości wśród kibiców Grazer AK, strzelając kolejnego gola w 46. minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Filipa Smoljana.

W 54. minucie Kenan Kirim został zastąpiony przez Patricka Schagerla. W 59. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Alexander Kogler osłabiając tym samym zespół Grazer AK. Trener Grazer AK postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Filipa Smoljana i na pole gry wprowadził napastnika Philippa Wendlera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 71. minucie Kofi Schulz został zmieniony przez Daniela Madernera, co miało wzmocnić drużynę SKU Amstetten. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Benjamina Rosenbergera na Marca Perchtolda w 74. minucie oraz Petera Kozissnika na Lukę Kiriča w drugiej minucie doliczonego czasu starcia. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Grazer AK: Philippowi Wendlerowi w 73. i Thomasowi Zündlowi w 74. minucie. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Lukas Deinhofer10′
90′ Peter Kozissnik
Julian Krenn
Stefan Johannes Pfeifer
Patrick Puchegger
74′ Thomas Zündel
Kofi Schulz  44′ 71′
Dominik Hackinger
Marco Stark
59′ Alexander Kogler
Kenan Kirim54′
Josip Krznarić
Daniel Gremsl
 40′ Gerald Nutz
Philipp Offenthaler26′
 46′ 74′ Benjamin Rosenberger
Matthias Wurm
61′ Filip Smoljan
Thomas Hinum
90′ Luka Kirič
Patrick Lachmayr
74′ Marco Perchtold
Patrick Schagerl54′
Alexander Rother
Daniel Scharner
61′ 73′ Philipp Wendler
Daniel Maderner71′

Piłkarze Grazer AK otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół Grazer AK w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.