Liga austriacka - 14. kolejka Bundesligi: LASk - Admira Wacker Moedling 1-0 (1-0)

W pojedynku 14. kolejki austriackiej Bundesligi, który rozegrany został 10 listopada, zespół Laska zwyciężył z Admirą Wacker Moedling 1-0 (1-0). Mecz na Raiffeisen Arena w Pasching obejrzało 5 410 widzów.

14. kolejka Austria - Bundesliga
2019-11-10 14:30 | Stadion: Raiffeisen Arena | Widzów: 5410 | Arbiter: J. Weinberger
Linzer Athletik Sport Klub
Admira Wacker Moedling
1
0
T. Goiginger 30'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Laska wygrała aż sześć razy, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Admira Wacker Moedling: Fabianowi Menigowi w 16. i Emanuelowi Aiwu w 26. minucie.

Jedynego gola meczu strzelił Thomas Goiginger dla jedenastki Laska. Bramka padła w tej samej minucie. W zdobyciu bramki pomógł Dominik Frieser.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Laska.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Renemu Rennerowi z drużyny gospodarzy. Była to 63. minuta meczu. W 64. minucie Dominik Frieser został zmieniony przez Marka Raguza.

Na 13 minut przed zakończeniem spotkania w zespole Admiry Wacker Moedling doszło do zmiany. Boris Cmiljanić wszedł za Sinana Bakışa. W tej samej minucie trener Admiry Wacker Moedling postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Seth Paintsil, a murawę opuścił Muhammed Saracevic. A kibice Laska nie mogli już doczekać się wprowadzenia Samuela Tetteha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Klauss.

W 83. minucie Kolja Pusch został zmieniony przez Dominika Starkla, co miało wzmocnić jedenastkę Admiry Wacker Moedling. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Thomasa Goigingera na Thomasa Sabitzera. W drugiej połowie nie padły bramki.

Christoph Schösswendter
 30′ 90′ Thomas Goiginger
Morten Due Hjulmand
64′ Dominik Frieser
Roman Kerschbaum
James Robert Holland
Markus Lackner
Peter Michorl
Kolja Pusch83′
63′ René Renner
Muhammed Cham Saračević77′
83′ João Klauss De Mello
Daniel Toth
64′ Marko Raguž
Boris Cmiljanić77′
90′ Thomas Sabitzer
Seth Paintsil77′
83′ Samuel Tetteh Kotoko
Dominik Starkl83′

Zespół Laska był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.