Liga austriacka - 14. kolejka Bundesligi: Austria Wiedeń - SV Mattersburg 2-1 (1-0)

W meczu 14. kolejki austriackiej Bundesligi, który rozegrany został 10 listopada, drużyna Austrii Wiedeń zwyciężyła z Mattersburg 2-1 (1-0). Mecz na Generala Arena w Wiedniu obejrzało 6 707 widzów.

14. kolejka Austria - Bundesliga
2019-11-10 14:30 | Stadion: Generali Arena | Widzów: 6707 | Arbiter: D. Muckenhammer
P. Bürger 77'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Alexander Grünwald wywołał eksplozję radości wśród kibiców Austrii Wiedeń , strzelając gola w 14. minucie starcia. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Michael Madl.

W 28. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Patricka Salomona z Mattersburg, a w 45. minucie Michaela Madla z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Austrii Wiedeń.

Zespół Mattersburg ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszych minutach drugiej połowy nie dał szans obrony bramkarzowi Thomas Ebner. Bramka padła po podaniu Erika Palmera-Browna.

W 55. minucie w drużynie Mattersburg doszło do zmiany. Christoph Halper wszedł za Alois Höllera. W 64. minucie za Philippa Erhardta wszedł Patrick Bürger.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Patrick Bürger. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy golu zanotował Patrick Salomon.

Kibice Austrii Wiedeń nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dominika Prokopa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Maximilian Sax. W 83. minucie w drużynie Austrii Wiedeń doszło do zmiany. Tarkan Serbest wszedł za Jamesa Jeggo. Trener Mattersburg postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił pomocnika Andreasa Kuena i na pole gry wprowadził napastnika Victora Olatunjego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Austrii Wiedeń doszło do zmiany. Bright Edomwonyi wszedł za Christopha Monscheina. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Austria Wiedeń: Brightowi Edomwonyiemu w 89. minucie i Alexandrowi Grünwaldowi w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku. Zespołowi Mattersburg zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Austrii Wiedeń.

Florian Hart
45′ Michael Madl
Michael Lercher
Erik Ross Palmer-Brown
Thorsten Mahrer
79′ Maximilian Sax
Lukas Rath
 50′ Thomas Ebner
Andreas Kuen84′
 14′ 90′ Alexander Grünwald
Alois Höller55′
83′ James Alexander Jeggo
Patrick Salomon28′
Manprit Sarkaria
Alejandro Velasco Fariñas
88′ Christoph Monschein
Marko Kvasina
Patrick Pentz
Tino Casali
Christoph Martschinko
Nedeljko Malic
79′ Dominik Prokop
Julius Ertlthaler
83′ Tarkan Serbest
Christoph Halper55′
88′ 89′ Bright Osagie Edomwonyi
Fabian Miesenböck
Dominik Fitz
Patrick Bürger64′  77′
Alon Turgeman
Victor Olatunji84′

Piłkarze Austrii Wiedeń otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.