Liga austriacka - 14. kolejka 1. ligi: SKU Amstetten - SC Austria Lustenau 2-0 (1-0)

8 listopada na Ertl Glas-Stadion odbył się pojedynek 14. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami SKU Amstetten i Lustenau. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem SKU Amstetten 2-0. Na stadionie zasiadło 1 159 widzów.

14. kolejka Austria - 1. liga
2019-11-08 19:10 | Stadion: Ertl Glas-Stadion | Widzów: 1159 | Arbiter: J. Spurny
SKU Amstetten
SC Austria Lustenau
2
0
D. Gremsl 45'
M. Wurm 64'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Lustenau wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Od pierwszych minut zespół SKU Amstetten zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Lustenau była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 27. minucie Julian Krenn zastąpił Kofiego Schulza.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Michaelowi Lagederowi z jedenastki gości. Była to 36. minuta meczu.

Wysiłki podejmowane przez drużynę SKU Amstetten w końcu przyniosły efekt bramkowy. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Daniel Gremsl.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SKU Amstetten.

Trener Lustenau wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Amoya Browna. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Alexander Ranacher. W 60. minucie Thomas Mayer został zmieniony przez Kwamé Oforiego, co miało wzmocnić zespół Lustenau. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kenana Kirima na Patricka Schagerla.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SKU Amstetten w 64. minucie spotkania, gdy Matthias Wurm strzelił drugiego gola. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Lustenau: Simonowi Pirklowi w 75. i Sebastianowi Feyrerowi w 77. minucie.

W 80. minucie Sebastian Feyrer został zmieniony przez Tobiasa Reithmeira, co miało wzmocnić jedenastkę Lustenau. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Gremsla na Daniela Madernera. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Domenik Schierl
27′ Julian Krenn
Alexander Ranacher54′
 45′ 87′ Daniel Gremsl
Christoph Freitag
62′ Kenan Kirim
Simon Pirkl75′
Philipp Offenthaler
Thomas Mayer60′
 64′ Matthias Wurm
Marcel Štumberger
27′ Kofi Schulz
Darijo Grujcic
Thomas Hinum
Damien Kino Mwelwa Ngoy
Patrick Lachmayr
Tobias Reithmeir80′
62′ Patrick Schagerl
Kwamé Ofori60′
Daniel Scharner
Ismet Osmani
87′ Daniel Maderner
Amoy Brown54′

Wyjątkowa nieporadność napastników Lustenau była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Lustenau pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.