Liga austriacka - 13. kolejka Bundesligi: Rapid Wiedeń - SKN Sankt Pölten 0-1 (0-0)

W meczu 13. kolejki austriackiej Bundesligi, który rozegrany został 2 listopada, drużyna Rapidu przegrała z Sankt Polten 0-1 (0-0). Mecz na Allianz Stadion w Wiedniu obejrzało 19 646 widzów.

13. kolejka Austria - Bundesliga
2019-11-02 17:00 | Stadion: Allianz Stadion | Widzów: 19646 | Arbiter: M. Schüttengruber
Rapid Wiedeń
SKN Sankt Pölten
0
1
H. Balić 74'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Zespół Rapidu wygrał aż 11 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko dwa.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Dominik Hofbauer z Sankt Polten. Była to 26. minuta pojedynku.

W 50. minucie Daniel Luxbacher zastąpił Roberta Ljubicica. W 53. minucie kartką został ukarany Maximilian Hofmann, piłkarz Rapidu.

Po chwili trener Rapidu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Kelvin Arase, a murawę opuścił Maximilian Hofmann. Po chwili trener Sankt Polten postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego George'a Daviesa. Na boisko wszedł Martin Rasner, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Jedyną bramkę meczu zdobył Husein Balic dla zespołu Sankt Polten. Bramka padła w tej samej minucie. W 75. minucie Filip Stojković został zmieniony przez Stephena Auera, a za Christopha Knasmüllnera wszedł na boisko Melih Ibrahimoglu, co miało wzmocnić jedenastkę Rapidu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dominika Hofbauera na Christopha Messerera.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Stephen Auer z drużyny gospodarzy.

Sandro Ingolitsch
53′ 62′ Maximilian Hofmann
Luca Emanuel Meisl
75′ Filip Stojković
Ahmet Muhamedbegovic
Maximilian Ullmann
Husein Balić  74′
78′ Christoph Knasmüllner
Thomas Vollnhofer
75′ 90′ Stephen Auer
Daniel Petrovic
Mario Sonnleitner
Robert Ljubičić50′
78′ Melih İbrahimoğlu
Christoph Messerer76′
Dalibor Velimirović
Martin Rasner69′
62′ Kelvin Arase
Daniel Schütz
Marco Fuchshofer
René Gartler

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Rapidu, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.