Liga austriacka - 13. kolejka 1. ligi: SK Austria Klagenfurt - SKU Amstetten 1-1 (0-0)

1 listopada na Karawankenblick Stadion w Kotlinie Klagenfurcka odbyło się starcie 13. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami Austrii Klagenfurt i SKU Amstetten. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 979 widzów.

13. kolejka Austria - 1. liga
2019-11-01 19:10 | Stadion: Karawankenblick Stadion | Widzów: 979 | Arbiter: O. Drachta
SK Austria Klagenfurt
SKU Amstetten
1
1
P. Zubak 90'
D. Peham 62'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna SKU Amstetten wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Michaela Drgę ze SKU Amstetten, a w 42. minucie Floriana Jaritza z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SKU Amstetten w 62. minucie spotkania, gdy David Peham strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 64. minucie Michael Drga został zmieniony przez Daniela Madernera. W 68. minucie arbiter pokazał kartkę Darijowi Pecirepowi z Austrii Klagenfurt. Kibice Austrii Klagenfurt nie mogli już doczekać się wprowadzenia Petara Zubaka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Julian von Haacke. Posunięcie trenera było słuszne. Petara Zubaka strzelił wyrównującego gola w 90. minucie spotkania.

W 74. minucie Patrick Schagerl został zmieniony przez Daniela Scharnera, co miało wzmocnić zespół SKU Amstetten. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Darija Pecirepa na Sandra Zakanego oraz Patricka Greila na Barisa Ekinjiera. Na kwadrans przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Thomasowi Blomeyerowi, piłkarzowi Austrii Klagenfurt.

Mimo że jedenastka gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 101 ataków oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 90. minucie wynik ustalił Petar Zubak. Asystę zanotował Philipp Hütter.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drużynie SKU Amstetten doszło do zmiany. Thomas Hinum wszedł za Davida Pehama. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Dennis Verwüster
75′ Thomas Blomeyer
Lukas Deinhofer
Florian Freissegger
Patrick Puchegger
Kosmas Gezos
Kofi Schulz
42′ Florian Jaritz
Marco Stark
Okan Aydın
Patrick Schagerl74′
82′ Patrick Greil
Daniel Gremsl
Philipp Hütter
Philipp Offenthaler
70′ Julian von Haacke
Matthias Wurm
Oliver Markoutz
David Peham  62′ (k.) 90′
68′ 78′ Darijo Pecirep
Thomas Hinum90′
78′ Sandro Zakany
Kenan Kirim
82′ Barış Ekincier
Daniel Scharner74′
70′  90′ Petar Zubak
Daniel Maderner64′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.